USAFA Fitness & Sports

USAFA Half Marathon and 10K
USAF Academy, Colorado

 August 6, 2022

10Support

ChronoTrack

IF YOU HAVE ANY QUESTIONS ABOUT THE TIMING & RESULTS, PLEASE CONTACT SID@CCRTiming.com
---- 10K RESULTS ----
Awards Overall Females Males Age Groups
---- HALF MARATHON RESULTS ----
Awards Overall Females Males Age Groups

   10K Awards 

 

   10K Overall 

                   OVERALL RESULTS - 10K ALL RUNNERS

Place Name                         Chiptime   Pace  Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ==== 
    1 Joel Coffman            M26   43:23.58  7:00   15 
    2 Dawson Williams         M19   45:43.50  7:22   77 
    3 Vinay Kumar             M18   46:23.96  7:29   45 
    4 Bennett Mason           M18   46:27.56  7:29   53 
    5 Cale Abbott             M19   49:08.72  7:55   63 
    6 Emma Vega               F18   49:58.69  8:03   46 
    7 Brandon McBrayer        M45   50:08.91  8:05   26 
    8 Cam Anstey              M18   50:25.45  8:07   76 
    9 Ty Odom                 M20   50:52.58  8:12   54 
   10 Sofia Sanchez           F18   50:53.01  8:12   55 
   11 Jeffrey Rhodes          M57   51:06.45  8:14   30 
   12 Steven Halterman        M55   51:21.43  8:16   22 
   13 Samuel Lawton           M21   53:22.52  8:36   16 
   14 Keelan Hopkins          M21   53:22.83  8:36   65 
   15 Joshua Close            M44   54:03.46  8:42   13 
   16 Kenneth Grace           M59   54:55.29  8:51   21 
   17 Jennifer Porter         F45   55:19.18  8:55   29 
   18 Elijah Sakomoto         M16   55:29.35  8:56   34 
   19 Angela Apodaca          F28   56:10.11  9:03    2 
   20 Jeremiah Marquez        M20   56:20.50  9:05   52 
   21 Jachin Sakomoto         M45   56:47.27  9:09   35 
   22 Erika Gilts             F36   56:48.47  9:09   85 
   23 Carolyn Simon           F29   57:01.21  9:11   40 
   24 Williams Rogers         M47   57:23.24  9:15   33 
   25 Richard Shearn          M17   57:24.68  9:15   70 
   26 Logan Mix               M21   57:38.62  9:17   57 
   27 Kirstyn Caldwell        F43   57:42.04  9:18    9 
   28 Maricela Flores         F35   58:06.09  9:22   78 
   29 Will Salinas            M42   58:27.20  9:25   56 
   30 Sydney Smith            F27   59:03.18  9:31   82 
   31 Cassie Dudas            F22 1:00:11.85  9:42   18 
   32 Katie Carpenter         F31 1:00:19.43  9:43   10 
   33 Kory Carpenter          M33 1:00:19.57  9:43   11 
   34 Samuel Adler            M18 1:00:28.06  9:44   60 
   35 Liam Cochren            M18 1:00:38.01  9:46   61 
   36 Jakob Brunsell          M21 1:00:38.09  9:46   50 
   37 Kenneth Boggs           M67 1:00:40.85  9:46    7 
   38 Maiya Anderson          F46 1:01:01.19  9:50    3 
   39 Taylor Dolson           F18 1:01:33.72  9:55   48 
   40 Jonathan Villorreal     M21 1:02:04.32 10:00   64 
   41 Charles Fink            M21 1:02:25.42 10:03   51 
   42 Heidi Domme             F40 1:04:50.50 10:27   17 
   43 Lori Vest               F58 1:06:17.77 10:41   83 
   44 Vincent Valeros         M18 1:06:57.22 10:47   62 
   45 Mary Donahue            F26 1:07:24.27 10:51   79 
   46 Emma Miller             F18 1:07:56.20 10:56   58 
   47 Gloria Jen Walski       F41 1:08:46.37 11:05   42 
   48 Thomas Scheetz          M66 1:08:49.46 11:05   38 
   49 Sharon Scheetz          F69 1:09:00.12 11:07   37 
   50 Kevin Alexander         M42 1:09:01.73 11:07   71 
   51 Catrina Baker           F37 1:09:10.86 11:09   72 
   52 Cristin McGetrick       F35 1:09:11.53 11:09   84 
   53 Jennifer McGuffee       F49 1:09:36.58 11:13   80 
   54 Annika Genke            F16 1:09:54.33 11:16    8 
   55 Margaret Close          F44 1:10:39.45 11:23   14 
   56 Jennifer McBrayer       F44 1:13:17.57 11:48   27 
   57 Julia Heckler           F19 1:13:31.08 11:50   59 
   58 Makala Eddy             F42 1:14:47.61 12:03   19 
   59 Nerisse Fernandez       F55 1:15:21.47 12:08   20 
   60 Anthony Bell            M40 1:16:10.60 12:16    6 
   61 Tanya Halterman         F44 1:16:53.84 12:23   23 
   62 Malachi Sakomoto        M13 1:21:56.89 13:12   36 
   63 Jacqueline Barker       F38 1:24:14.87 13:34    5 
   64 Brianna Norris          F18 1:24:37.36 13:38   66 
   65 Ava Grosfeld            F18 1:28:08.63 14:12   74 
   66 Ronald Rockwell         M64 1:29:10.81 14:22   32 
   67 Sean Ricotta            M30 1:30:17.41 14:32   31 
   68 Mary Hertz              F31 1:32:02.81 14:49   24 
   69 Gina Baker              F43 1:39:51.84 16:05    4 
   70 Jim Hammer              M72 1:39:52.08 16:05   81 
   71 Tara Morgan             F50 1:43:11.19 16:37   44 
   72 Mary Willis             F53 1:43:12.79 16:37   43 


   10K Females 

                      OVERALL RESULTS - 10K WOMEN

Place Name                    Age Chiptime   Pace  Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ==== 
    1 Emma Vega                18   49:58.69  8:03   46 
    2 Sofia Sanchez            18   50:53.01  8:12   55 
    3 Jennifer Porter          45   55:19.18  8:55   29 
    4 Angela Apodaca           28   56:10.11  9:03    2 
    5 Erika Gilts              36   56:48.47  9:09   85 
    6 Carolyn Simon            29   57:01.21  9:11   40 
    7 Kirstyn Caldwell         43   57:42.04  9:18    9 
    8 Maricela Flores          35   58:06.09  9:22   78 
    9 Sydney Smith             27   59:03.18  9:31   82 
   10 Cassie Dudas             22 1:00:11.85  9:42   18 
   11 Katie Carpenter          31 1:00:19.43  9:43   10 
   12 Maiya Anderson           46 1:01:01.19  9:50    3 
   13 Taylor Dolson            18 1:01:33.72  9:55   48 
   14 Heidi Domme              40 1:04:50.50 10:27   17 
   15 Lori Vest                58 1:06:17.77 10:41   83 
   16 Mary Donahue             26 1:07:24.27 10:51   79 
   17 Emma Miller              18 1:07:56.20 10:56   58 
   18 Gloria Jen Walski        41 1:08:46.37 11:05   42 
   19 Sharon Scheetz           69 1:09:00.12 11:07   37 
   20 Catrina Baker            37 1:09:10.86 11:09   72 
   21 Cristin McGetrick        35 1:09:11.53 11:09   84 
   22 Jennifer McGuffee        49 1:09:36.58 11:13   80 
   23 Annika Genke             16 1:09:54.33 11:16    8 
   24 Margaret Close           44 1:10:39.45 11:23   14 
   25 Jennifer McBrayer        44 1:13:17.57 11:48   27 
   26 Julia Heckler            19 1:13:31.08 11:50   59 
   27 Makala Eddy              42 1:14:47.61 12:03   19 
   28 Nerisse Fernandez        55 1:15:21.47 12:08   20 
   29 Tanya Halterman          44 1:16:53.84 12:23   23 
   30 Jacqueline Barker        38 1:24:14.87 13:34    5 
   31 Brianna Norris           18 1:24:37.36 13:38   66 
   32 Ava Grosfeld             18 1:28:08.63 14:12   74 
   33 Mary Hertz               31 1:32:02.81 14:49   24 
   34 Gina Baker               43 1:39:51.84 16:05    4 
   35 Tara Morgan              50 1:43:11.19 16:37   44 
   36 Mary Willis              53 1:43:12.79 16:37   43 


   10K Males  

 OVERALL RESULTS - 10K MEN

Place Name                    Age Chiptime   Pace  Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ====
    1 Joel Coffman             26   43:23.58  7:00   15
    2 Dawson Williams          19   45:43.50  7:22   77
    3 Vinay Kumar              18   46:23.96  7:29   45
    4 Bennett Mason            18   46:27.56  7:29   53
    5 Cale Abbott              19   49:08.72  7:55   63
    6 Brandon McBrayer         45   50:08.91  8:05   26
    7 Cam Anstey               18   50:25.45  8:07   76
    8 Ty Odom                  20   50:52.58  8:12   54
    9 Jeffrey Rhodes           57   51:06.45  8:14   30
   10 Steven Halterman         55   51:21.43  8:16   22
   11 Samuel Lawton            21   53:22.52  8:36   16
   12 Keelan Hopkins           21   53:22.83  8:36   65
   13 Joshua Close             44   54:03.46  8:42   13
   14 Kenneth Grace            59   54:55.29  8:51   21
   15 Elijah Sakomoto          16   55:29.35  8:56   34
   16 Jeremiah Marquez         20   56:20.50  9:05   52
   17 Jachin Sakomoto          45   56:47.27  9:09   35
   18 Williams Rogers          47   57:23.24  9:15   33
   19 Richard Shearn           17   57:24.68  9:15   70
   20 Logan Mix                21   57:38.62  9:17   57
   21 Will Salinas             42   58:27.20  9:25   56
   22 Kory Carpenter           33 1:00:19.57  9:43   11
   23 Samuel Adler             18 1:00:28.06  9:44   60
   24 Liam Cochren             18 1:00:38.01  9:46   61
   25 Jakob Brunsell           21 1:00:38.09  9:46   50
   26 Kenneth Boggs            67 1:00:40.85  9:46    7
   27 Jonathan Villorreal      21 1:02:04.32 10:00   64
   28 Charles Fink             21 1:02:25.42 10:03   51
   29 Vincent Valeros          18 1:06:57.22 10:47   62
   30 Thomas Scheetz           66 1:08:49.46 11:05   38
   31 Kevin Alexander          42 1:09:01.73 11:07   71
   32 Anthony Bell             40 1:16:10.60 12:16    6
   33 Malachi Sakomoto         13 1:21:56.89 13:12   36
   34 Ronald Rockwell          64 1:29:10.81 14:22   32
   35 Sean Ricotta             30 1:30:17.41 14:32   31
   36 Jim Hammer               72 1:39:52.08 16:05   81

   10K Age Groups   

                               10K RUN AGE GROUP RESULTS

MALE AGE GROUP:  1 - 17
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Elijah Sakomoto         M16   55:29.35  8:56    34 
    2 Richard Shearn          M17   57:24.68  9:15    70 
    3 Malachi Sakomoto        M13 1:21:56.89 13:12    36 

FEMALE AGE GROUP:  1 - 17
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Annika Genke            F16 1:09:54.33 11:16     8 

MALE AGE GROUP:  18 - 29
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Joel Coffman            M26   43:23.58  7:00    15 
    2 Dawson Williams         M19   45:43.50  7:22    77 
    3 Vinay Kumar             M18   46:23.96  7:29    45 
    4 Bennett Mason           M18   46:27.56  7:29    53 
    5 Cale Abbott             M19   49:08.72  7:55    63 
    6 Cam Anstey              M18   50:25.45  8:07    76 
    7 Ty Odom                 M20   50:52.58  8:12    54 
    8 Samuel Lawton           M21   53:22.52  8:36    16 
    9 Keelan Hopkins          M21   53:22.83  8:36    65 
   10 Jeremiah Marquez        M20   56:20.50  9:05    52 
   11 Logan Mix               M21   57:38.62  9:17    57 
   12 Samuel Adler            M18 1:00:28.06  9:44    60 
   13 Liam Cochren            M18 1:00:38.01  9:46    61 
   14 Jakob Brunsell          M21 1:00:38.09  9:46    50 
   15 Jonathan Villorreal     M21 1:02:04.32 10:00    64 
   16 Charles Fink            M21 1:02:25.42 10:03    51 
   17 Vincent Valeros         M18 1:06:57.22 10:47    62 

FEMALE AGE GROUP:  18 - 29
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Emma Vega               F18   49:58.69  8:03    46 
    2 Sofia Sanchez           F18   50:53.01  8:12    55 
    3 Angela Apodaca          F28   56:10.11  9:03     2 
    4 Carolyn Simon           F29   57:01.21  9:11    40 
    5 Sydney Smith            F27   59:03.18  9:31    82 
    6 Cassie Dudas            F22 1:00:11.85  9:42    18 
    7 Taylor Dolson           F18 1:01:33.72  9:55    48 
    8 Mary Donahue            F26 1:07:24.27 10:51    79 
    9 Emma Miller             F18 1:07:56.20 10:56    58 
   10 Julia Heckler           F19 1:13:31.08 11:50    59 
   11 Brianna Norris          F18 1:24:37.36 13:38    66 
   12 Ava Grosfeld            F18 1:28:08.63 14:12    74 

MALE AGE GROUP:  30 - 39
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Kory Carpenter          M33 1:00:19.57  9:43    11 
    2 Sean Ricotta            M30 1:30:17.41 14:32    31 

FEMALE AGE GROUP:  30 - 39
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Erika Gilts             F36   56:48.47  9:09    85 
    2 Maricela Flores         F35   58:06.09  9:22    78 
    3 Katie Carpenter         F31 1:00:19.43  9:43    10 
    4 Catrina Baker           F37 1:09:10.86 11:09    72 
    5 Cristin McGetrick       F35 1:09:11.53 11:09    84 
    6 Jacqueline Barker       F38 1:24:14.87 13:34     5 
    7 Mary Hertz              F31 1:32:02.81 14:49    24 

MALE AGE GROUP:  40 - 49
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Brandon McBrayer        M45   50:08.91  8:05    26 
    2 Joshua Close            M44   54:03.46  8:42    13 
    3 Jachin Sakomoto         M45   56:47.27  9:09    35 
    4 Williams Rogers         M47   57:23.24  9:15    33 
    5 Will Salinas            M42   58:27.20  9:25    56 
    6 Kevin Alexander         M42 1:09:01.73 11:07    71 
    7 Anthony Bell            M40 1:16:10.60 12:16     6 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 49
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Jennifer Porter         F45   55:19.18  8:55    29 
    2 Kirstyn Caldwell        F43   57:42.04  9:18     9 
    3 Maiya Anderson          F46 1:01:01.19  9:50     3 
    4 Heidi Domme             F40 1:04:50.50 10:27    17 
    5 Gloria Jen Walski       F41 1:08:46.37 11:05    42 
    6 Jennifer McGuffee       F49 1:09:36.58 11:13    80 
    7 Margaret Close          F44 1:10:39.45 11:23    14 
    8 Jennifer McBrayer       F44 1:13:17.57 11:48    27 
    9 Makala Eddy             F42 1:14:47.61 12:03    19 
   10 Tanya Halterman         F44 1:16:53.84 12:23    23 
   11 Gina Baker              F43 1:39:51.84 16:05     4 

MALE AGE GROUP:  50 - 59
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Jeffrey Rhodes          M57   51:06.45  8:14    30 
    2 Steven Halterman        M55   51:21.43  8:16    22 
    3 Kenneth Grace           M59   54:55.29  8:51    21 

FEMALE AGE GROUP:  50 - 59
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Lori Vest               F58 1:06:17.77 10:41    83 
    2 Nerisse Fernandez       F55 1:15:21.47 12:08    20 
    3 Tara Morgan             F50 1:43:11.19 16:37    44 
    4 Mary Willis             F53 1:43:12.79 16:37    43 

MALE AGE GROUP:  60 - 69
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Kenneth Boggs           M67 1:00:40.85  9:46     7 
    2 Thomas Scheetz          M66 1:08:49.46 11:05    38 
    3 Ronald Rockwell         M64 1:29:10.81 14:22    32 

FEMALE AGE GROUP:  60 - 69
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Sharon Scheetz          F69 1:09:00.12 11:07    37 

MALE AGE GROUP:  70 - 98
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Jim Hammer              M72 1:39:52.08 16:05    81 


    Half Marathon Awards  

 

    Half Marathon Overall 

 OVERALL RESULTS - HALF MARATHON ALL RUNNERS

Place Name                         Chiptime   Pace  Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ====
    1 Rob Genzel              M48 1:31:24.69  6:59  107
    2 Erin Bellissimo         F37 1:41:27.24  7:45  102
    3 David Lane              M47 1:51:53.32  8:33  131
    4 Donald Jabaay           M35 1:56:42.04  8:55  109
    5 Maritsa Yupa-Shelley    F44 1:56:56.85  8:56  132
    6 Quentin Genke           M50 1:58:00.08  9:01  127
    7 Kristofer Birges        M50 1:59:48.36  9:09  103
    8 Stephen Peterson        M55 2:01:28.64  9:16  125
    9 Humberto Paredes        M65 2:05:18.93  9:34  116
   10 Devin Sue Rabena        F32 2:09:27.36  9:53  119
   11 Aly Kane                F37 2:10:31.43  9:58  110
   12 Whitney Montoya         M32 2:11:07.55 10:01  113
   13 Troy Pasch              M54 2:13:30.26 10:12  117
   14 Jason Morris            M43 2:14:12.61 10:15  114
   15 Michael McCleish        M48 2:14:18.25 10:15  112
   16 Jacob Lacefield         M43 2:14:39.29 10:17  111
   17 Grant Pattison          M27 2:16:29.98 10:25  118
   18 John Hilyard            M53 2:20:57.86 10:46  108
   19 Gregory Beckom          M54 2:21:20.56 10:47  130
   20 Erin Bramhall           F50 2:25:19.32 11:06  122
   21 Milana Collier          F18 2:33:27.74 11:43  124
   22 Peter Nguyen            M18 2:33:43.61 11:44  126
   23 Naomi Nunez             F20 2:36:35.74 11:57  115
   24 Kevin Cain              M37 2:38:34.18 12:06  104
   25 Ashley Copeland         F38 2:39:20.24 12:10  105
   26 Lisa Shishkin           F35 2:42:47.36 12:26  121
   27 William Dobbs           M50 2:45:19.47 12:37  106
   28 Madilynn Converse       F18 3:19:29.87 15:14  128
   29 Samantha Paduchik       F18 3:19:42.96 15:15  129

    Half Marathon Females 

 OVERALL RESULTS - HALF MARATHON WOMEN

Place Name                    Age Chiptime   Pace  Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ====
    1 Erin Bellissimo          37 1:41:27.24  7:45  102
    2 Maritsa Yupa-Shelley     44 1:56:56.85  8:56  132
    3 Devin Sue Rabena         32 2:09:27.36  9:53  119
    4 Aly Kane                 37 2:10:31.43  9:58  110
    5 Erin Bramhall            50 2:25:19.32 11:06  122
    6 Milana Collier           18 2:33:27.74 11:43  124
    7 Naomi Nunez              20 2:36:35.74 11:57  115
    8 Ashley Copeland          38 2:39:20.24 12:10  105
    9 Lisa Shishkin            35 2:42:47.36 12:26  121
   10 Madilynn Converse        18 3:19:29.87 15:14  128
   11 Samantha Paduchik        18 3:19:42.96 15:15  129

    Half Marathon Males 

 OVERALL RESULTS - HALF MARATHON MEN

Place Name                    Age Chiptime   Pace  Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ====
    1 Rob Genzel               48 1:31:24.69  6:59  107
    2 David Lane               47 1:51:53.32  8:33  131
    3 Donald Jabaay            35 1:56:42.04  8:55  109
    4 Quentin Genke            50 1:58:00.08  9:01  127
    5 Kristofer Birges         50 1:59:48.36  9:09  103
    6 Stephen Peterson         55 2:01:28.64  9:16  125
    7 Humberto Paredes         65 2:05:18.93  9:34  116
    8 Whitney Montoya          32 2:11:07.55 10:01  113
    9 Troy Pasch               54 2:13:30.26 10:12  117
   10 Jason Morris             43 2:14:12.61 10:15  114
   11 Michael McCleish         48 2:14:18.25 10:15  112
   12 Jacob Lacefield          43 2:14:39.29 10:17  111
   13 Grant Pattison           27 2:16:29.98 10:25  118
   14 John Hilyard             53 2:20:57.86 10:46  108
   15 Gregory Beckom           54 2:21:20.56 10:47  130
   16 Peter Nguyen             18 2:33:43.61 11:44  126
   17 Kevin Cain               37 2:38:34.18 12:06  104
   18 William Dobbs            50 2:45:19.47 12:37  106

    Half Marathon Age Groups  

HALF MARATHON AGE GROUP RESULTS

MALE AGE GROUP:  18 - 29
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== =====
    1 Grant Pattison          M27 2:16:29.98 10:25   118
    2 Peter Nguyen            M18 2:33:43.61 11:44   126

FEMALE AGE GROUP:  18 - 29
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== =====
    1 Milana Collier          F18 2:33:27.74 11:43   124
    2 Naomi Nunez             F20 2:36:35.74 11:57   115
    3 Madilynn Converse       F18 3:19:29.87 15:14   128
    4 Samantha Paduchik       F18 3:19:42.96 15:15   129

MALE AGE GROUP:  30 - 39
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== =====
    1 Donald Jabaay           M35 1:56:42.04  8:55   109
    2 Whitney Montoya         M32 2:11:07.55 10:01   113
    3 Kevin Cain              M37 2:38:34.18 12:06   104

FEMALE AGE GROUP:  30 - 39
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== =====
    1 Erin Bellissimo         F37 1:41:27.24  7:45   102
    2 Devin Sue Rabena        F32 2:09:27.36  9:53   119
    3 Aly Kane                F37 2:10:31.43  9:58   110
    4 Ashley Copeland         F38 2:39:20.24 12:10   105
    5 Lisa Shishkin           F35 2:42:47.36 12:26   121

MALE AGE GROUP:  40 - 49
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== =====
    1 Rob Genzel              M48 1:31:24.69  6:59   107
    2 David Lane              M47 1:51:53.32  8:33   131
    3 Jason Morris            M43 2:14:12.61 10:15   114
    4 Michael McCleish        M48 2:14:18.25 10:15   112
    5 Jacob Lacefield         M43 2:14:39.29 10:17   111

FEMALE AGE GROUP:  40 - 49
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== =====
    1 Maritsa Yupa-Shelley    F44 1:56:56.85  8:56   132

MALE AGE GROUP:  50 - 59
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== =====
    1 Quentin Genke           M50 1:58:00.08  9:01   127
    2 Kristofer Birges        M50 1:59:48.36  9:09   103
    3 Stephen Peterson        M55 2:01:28.64  9:16   125
    4 Troy Pasch              M54 2:13:30.26 10:12   117
    5 John Hilyard            M53 2:20:57.86 10:46   108
    6 Gregory Beckom          M54 2:21:20.56 10:47   130
    7 William Dobbs           M50 2:45:19.47 12:37   106

FEMALE AGE GROUP:  50 - 59
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== =====
    1 Erin Bramhall           F50 2:25:19.32 11:06   122

MALE AGE GROUP:  60 - 69
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== =====
    1 Humberto Paredes        M65 2:05:18.93  9:34   116