Collegiate Peak Trail Run
If you have any questions about the timing or results, please contact SID@CCRTiming.com
25 Mile 50 Mile
Women Men Women Men

  25 Mile - Women

                             TOP OVERALL WINNERS
Place Name                         City/state            Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ===================== ========== ===== ===== 
    1 Kristina Mascarenas     F33 Colo Spgs CO          3:31:27.26  8:22   555 
    2 Julia Rowland           F41 Aspen CO              3:56:32.61  9:21   462 
    3 Claire Gomba            F25 Boulder CO            4:11:40.72  9:57   587 

                             AGE GROUP AWARDS

FEMALE AGE GROUP:  20 - 29
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Claire Gomba            F25 4:11:40.72  9:57   587 
    2 Kendall Chastain        F26 5:04:36.18 12:03   545 
    3 Sally Widlund           F20 7:04:47.67 16:48   463 

FEMALE AGE GROUP:  30 - 39
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Kristina Mascarenas     F33 3:31:27.26  8:22   555 
    2 Kelly Brophy            F30 4:19:40.72 10:16   504 
    3 Katherine Page          F32 4:24:17.83 10:27  2426 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 49
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Julia Rowland           F41 3:56:32.61  9:21   462 
    2 Yvette Ballesteros      F42 4:22:56.44 10:24   589 
    3 Mary Mahoney            F45 4:27:04.29 10:34   456 

FEMALE AGE GROUP: 50 - 59 Place Name Chiptime Pace Bib# ===== ======================= === ========== ===== ===== 1 Rona Van Willigen F53 5:13:09.52 12:23 443 2 Marina Lepikhina F50 5:14:29.53 12:26 570 3 Stella Heffron F55 7:06:16.04 16:51 416 FEMALE AGE GROUP: 60 - 69 Place Name Chiptime Pace Bib# ===== ======================= === ========== ===== ===== 1 Maria Ladd F60 4:46:19.98 11:20 495 2 Rachina Randolph F61 7:06:15.85 16:51 425 3 Kristi Wolley F67 7:13:48.58 17:09 421
                      OVERALL RESULTS - 25M WOMEN

Place Name                    Age City/state            Chiptime    Pace  Bib#    
===== ======================= === ===================== =========== ===== ==== 
    1 Kristina Mascarenas      33 Colo Spgs CO           3:31:27.26  8:22  555 
    2 Julia Rowland            41 Aspen CO               3:56:32.61  9:21  462 
    3 Claire Gomba             25 Boulder CO             4:11:40.72  9:57  587 
    4 Kelly Brophy             30 Denver CO              4:19:40.72 10:16  504 
    5 Yvette Ballesteros       42 Df MX                  4:22:56.44 10:24  589 
    6 Katherine Page           32 Leadville CO           4:24:17.83 10:27 2426 
    7 Kylie Collins            32 Almont CO              4:26:44.86 10:33  417 
    8 Mary Mahoney             45 Crested Butte CO       4:27:04.29 10:34  456 
    9 Anna Wickersham          42 Fort Collins CO        4:34:29.13 10:51  412 
   10 Taylor Trelka            30 Leadville CO           4:40:02.57 11:05  476 
   11 J.Kristen Felix          35 Nederland CO           4:45:14.06 11:17  546 
   12 Maria Ladd               60 Albuquerque NM         4:46:19.98 11:20  495 
   13 Natalie McBee            48 Fayetteville AR        4:46:42.85 11:20  567 
   14 Jessica Blatecky         40 Golden CO              4:47:12.15 11:22  481 
   15 Amy Wood                 41 Boulder CO             4:49:15.26 11:26  572 
   16 Stefani Langehennig      34 Denver CO              4:49:22.78 11:27  470 
   17 Karrie McNaughton        43 Colo Spgs CO           4:51:30.76 11:32  403 
   18 Emma Paras               32 Denver CO              4:53:43.81 11:37  482 
   19 Amy Dickinson            41 Montrose CO            5:01:22.20 11:55  565 
   20 Rebekah Stewart          36 Ridgway CO             5:02:56.37 11:59  499 
   21 Stacey Elizabeth         33 Silverthorne CO        5:03:41.80 12:01  447 
   22 Sarah Daniels            44 Snowmass Village CO    5:04:11.70 12:02  575 
   23 Kendall Chastain         26 Fairplay CO            5:04:36.18 12:03  545 
   24 Anna Jones               34 Buena Vista CO         5:05:59.01 12:06  580 
   25 Ashley Papa              33 Denver CO              5:10:59.11 12:18  539 
   26 Rona Van Willigen        53 Fort Collins CO        5:13:09.52 12:23  443 
   27 Marina Lepikhina         50 Crested Butte CO       5:14:29.53 12:26  570 
   28 Sanami Fottral           42 Englewood CO           5:15:28.42 12:29  541 
   29 Kalyca Zarich            32 Longmont CO            5:34:35.04 13:14 2429 
   30 Rachel Polski            40 Leadville CO           5:34:49.70 13:15  449 
   31 Emma Linne               32 Longmont CO            5:35:48.90 13:17  457 
   32 Sarah Nurmi              35 Colo Spgs CO           5:36:29.54 13:19  440 
   33 Lisa Brin                40 Crested Butte CO       5:40:42.58 13:29  423 
   34 Julia Fritz              40 Salida CO              5:49:44.37 13:50  488 
   35 Katie Benzel             38 Colo Spgs CO           5:50:26.14 13:52  557 
   36 Cheryl Doughty           44 Colo Spgs CO           5:50:26.35 13:52  549 
   37 Sarah Huebner            33 Nashville TN           5:51:16.39 13:54  492 
   38 Jodee Ross               38 Cedar Rapids IA        5:55:15.32 14:03  520 
   39 Kate Tsai                46 Breckenridge CO        5:55:44.94 14:04  453 
   40 Julie Anderson           38 Salida CO              5:58:21.00 14:10  487 
   41 Carrie Bandell           46 Centennial CO          6:02:42.43 14:21  455 
   42 Lauren Hoth              30 Ely IA                 6:04:54.81 14:26  515 
   43 Megan Lemke              36 Colo Spgs CO           6:05:04.95 14:26  521 
   44 Autumn Bosley            44 Durango CO             6:06:20.67 14:29  473 
   45 Mary Daugherty           35 Colo Spgs CO           6:08:40.67 14:35  519 
   46 Donnamarie Provenzano    46 Aurora CO              6:12:30.11 14:44  424 
   47 Stephanie Courson-Oleni  47 Colo Spgs CO           6:12:30.92 14:44  407 
   48 Jessica Chariton         40 Salida CO              6:15:30.60 14:51  489 
   49 Amy Carr                 37 Black Hawk CO          6:22:32.83 15:08  497 
   50 Kate Beezley             42 Boulder CO             6:31:05.82 15:28  569 
   51 Susanna Cagle            30 Seattle WA             6:32:07.84 15:30  413 
   52 Beth Pantzer             36 Leadville CO           7:02:31.77 16:43 2465 
   53 Sally Widlund            20 Conifer CO             7:04:47.67 16:48  463 
   54 Rachina Randolph         61 Lakewood CO            7:06:15.85 16:51  425 
   55 Stella Heffron           55 Parker CO              7:06:16.04 16:51  416 
   56 Nan Butler               58 Littleton CO           7:10:12.73 17:01  438 
   57 Michelle Christiansen    55 Colo Spgs CO           7:13:13.22 17:08  402 
   58 Kristi Wolley            67 Fort Collins CO        7:13:48.58 17:09  421 
   59 Kara Wolley              32 Longmont CO            7:13:49.56 17:09 2434 
   60 Jill Parker              59 Centennial CO          7:49:18.61 18:33  439 


  25 Mile - Men

                             TOP OVERALL WINNERS
Place Name                         City/state            Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ===================== ========== ===== ===== 
    1 Max Robinson            M29 Fruita CO             3:08:30.57  7:28   576 
    2 Scott Schrader          M37 Littleton CO          3:14:12.05  7:41   442 
    3 Dustin Simoens          M34 Gunnison CO           3:16:26.00  7:46   582 

                             AGE GROUP AWARDS

MALE AGE GROUP:  20 - 29
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Max Robinson            M29 3:08:30.57  7:28   576 
    2 Alex Walker             M20 3:32:03.15  8:23   458 
    3 Angus Gaudry            M29 4:09:55.41  9:53   529 

MALE AGE GROUP:  30 - 39
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Scott Schrader          M37 3:14:12.05  7:41   442 
    2 Dustin Simoens          M34 3:16:26.00  7:46   582 
    3 Wesley Toews            M35 3:18:52.80  7:52   531 

MALE AGE GROUP:  40 - 49
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Rodrigo Jimenez         M45 3:29:03.63  8:16   466 
    2 Ted Romero              M41 3:39:52.17  8:42   503 
    3 Matt Brinski            M46 3:53:50.30  9:15   579 

MALE AGE GROUP:  50 - 59
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Paul Doyle              M52 4:12:32.74  9:59   513 
    2 John Brandt             M51 4:34:40.69 10:52   523 
    3 Patrick Oneill          M58 4:39:48.18 11:04  2490 

MALE AGE GROUP:  60 - 69
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Dominic Bodensteiner    M61 4:49:40.93 11:27   509 
    2 Peter Tonsits           M60 5:08:48.65 12:13   544 
    3 Ron Dean                M60 5:15:15.12 12:28   445 

MALE AGE GROUP: 70 - 98 Place Name Chiptime Pace Bib# ===== ======================= === ========== ===== ===== 1 Jim Freim M76 7:11:02.52 17:03 454 2 Skip Bailey M70 8:31:05.20 20:13 437

                       OVERALL RESULTS - 25M MEN

Place Name                    Age City/state            Chiptime    Pace  Bib#    
===== ======================= === ===================== =========== ===== ==== 
    1 Max Robinson             29 Fruita CO              3:08:30.57  7:28  576 
    2 Scott Schrader           37 Littleton CO           3:14:12.05  7:41  442 
    3 Dustin Simoens           34 Gunnison CO            3:16:26.00  7:46  582 
    4 Wesley Toews             35 New Castle CO          3:18:52.80  7:52  531 
    5 Tj David                 35 Carbondale CO          3:24:25.63  8:05  426 
    6 Rodrigo Jimenez          45 Leadville CO           3:29:03.63  8:16  466 
    7 Alex Walker              20 Erie CO                3:32:03.15  8:23  458 
    8 Ted Romero               41 Lafayette CO           3:39:52.17  8:42  503 
    9 Victor Fallon            34 Lakewood CO            3:47:09.91  8:59  472 
   10 Matt Brinski             46 Manitou Spgs CO        3:53:50.30  9:15  579 
   11 Mark Martin-Williams     48 Breckenridge CO        3:55:09.58  9:18  528 
   12 Travis Massey            36 Poncha Springs CO      3:59:55.76  9:29 2476 
   13 Joshua Burke             37 Berthoud CO            4:00:15.54  9:30  543 
   14 Brent Reckman            39 Wheat Ridge CO         4:04:20.17  9:40  461 
   15 Travis Brady             33 Crestone CO            4:05:42.56  9:43  409 
   16 Zachary King             35 Boulder CO             4:08:00.05  9:49  537 
   17 Patrick Cole             41 Denver CO              4:08:48.99  9:51  501 
   18 Joshua Drexler           45 Buena Vista CO         4:09:47.38  9:53  590 
   19 Angus Gaudry             29 Colo Spgs CO           4:09:55.41  9:53  529 
   20 Paul Doyle               52 Colo Spgs CO           4:12:32.74  9:59  513 
   21 Marco Peinado            34 Broomfield CO          4:13:25.32 10:01 2457 
   22 Brian Flink              40 Golden CO              4:16:13.84 10:08  527 
   23 Daniel Wilson            33 Steamboat Spgs CO      4:18:23.29 10:13  480 
   24 Xavier Mendez            42 Df MX                  4:22:58.29 10:24  588 
   25 Matt Collins             37 Littleton CO           4:29:37.46 10:40 2463 
   26 Noah Sosin               32 Leadville CO           4:30:55.04 10:43  491 
   27 Michael Trahan           36 Johnstown CO           4:33:16.88 10:49  581 
   28 Jonathan Fritz           34 Seattle WA             4:34:33.81 10:52  414 
   29 John Brandt              51 Arvada CO              4:34:40.69 10:52  523 
   30 Max Krueger              27 Vail CO                4:39:13.01 11:03  568 
   31 Patrick Oneill           58 Crested Butte CO       4:39:48.18 11:04 2490 
   32 Justin Busch             37 Golden CO              4:42:40.55 11:11  550 
   33 Ian Lewis                32 Golden CO              4:43:22.22 11:13  564 
   34 Alec Saslow              34 Colo Spgs CO           4:43:38.77 11:13  411 
   35 John Clayton             35 Denver CO              4:46:29.42 11:20  434 
   36 Michael Smallegan        31 Boulder CO             4:47:07.81 11:21  510 
   37 Blake Lyle               27 North Palm Beach FL    4:47:48.22 11:23  542 
   38 Dominic Bodensteiner     61 Denver CO              4:49:40.93 11:27  509 
   39 Doug Oatis               41 Denver CO              4:50:27.70 11:29 2486 
   40 Daniel Polski            44 Leadville CO           4:52:11.76 11:33  450 
   41 John Lee                 31 Woodland Park CO       4:53:14.55 11:36  431 
   42 Zach Roth                36 Superior CO            4:54:23.45 11:39 2467 
   43 Tom Caughlan             43 Colo Spgs CO           4:55:57.95 11:42  556 
   44 Adam Fraser              29 Lakewood CO            4:56:12.43 11:43  547 
   45 Rob Wright               48 Evergreen CO           4:57:13.29 11:45 2469 
   46 Aaron Dehne              49 Boulder CO             4:57:25.49 11:46  451 
   47 Bryan Boyle              51 Gunnison CO            4:57:38.53 11:46  471 
   48 Andy Timinsky            33 Breckenridge CO        4:58:15.14 11:48  566 
   49 Bill Flowers             27 Columbus GA            5:00:22.26 11:53  552 
   50 Tom Curran               47 Boulder CO             5:05:57.18 12:06  506 
   51 Lupe Bobadilla           27 Leadville CO           5:08:47.10 12:13  505 
   52 Peter Tonsits            60 Colo Spgs CO           5:08:48.65 12:13  544 
   53 Marco Diaz               40 Boulder CO             5:14:25.02 12:26  573 
   54 Ron Dean                 60 Colo Spgs CO           5:15:15.12 12:28  445 
   55 Jay Hunt                 42 Gunnison CO            5:18:19.67 12:35  427 
   56 Todd Kudlicki            47 Lakewood CO            5:18:39.47 12:36  432 
   57 Wano Urbonas             65 Buena Vista CO         5:18:52.50 12:37  448 
   58 Bryan Serafini           41 Denver CO              5:22:13.22 12:45  534 
   59 Anthony Miller           46 Salida CO              5:23:54.33 12:49  562 
   60 Ryan Moriarty            32 Ridgewood NY           5:23:58.13 12:49  494 
   61 David McElyea            49 Gunnison CO            5:27:09.47 12:56  560 
   62 Taylor Kallsen           25 Denver CO              5:28:09.22 12:59  518 
   63 Michael Ehrlich          59 Steamboat Spgs CO      5:29:50.09 13:03 2431 
   64 Jeff Larson              48 Colo Spgs CO           5:30:00.52 13:03  435 
   65 Max Goff                 34 Arvada CO              5:30:50.26 13:05  578 
   66 Todd Weaver              52 Pagosa Spgs CO         5:32:51.70 13:10  526 
   67 John Bastian             46 Parker CO              5:35:03.20 13:15  477 
   68 Marty Regan              59 Leadville CO           5:35:56.23 13:17  554 
   69 Ricardo Cordova          49 Monument CO            5:36:02.90 13:17  586 
   70 Jason Venzara            40 Leadville CO           5:37:13.57 13:20  468 
   71 Michael Hartley          52 Divide CO              5:37:37.87 13:21 2458 
   72 Jack Syring              27 Laramie WY             5:41:00.75 13:29 2482 
   73 Ryan Mangrum             48 Montrose CO            5:47:41.32 13:45 2451 
   74 Brady Story              22 Greeley CO             5:52:07.75 13:56 2491 
   75 Nick Chariton            40 Salida CO              5:53:07.44 13:58  490 
   76 Peter Sargent            37 Denver CO              5:53:10.66 13:58 2453 
   77 Michael Dayton           60 Breckenridge CO        5:53:25.93 13:59  577 
   78 Brian Lucas              38 Arvada CO              5:56:38.08 14:06  446 
   79 Shane Kau                41 Colo Spgs CO           5:56:51.26 14:07  428 
   80 George Johnson           27 Littleton CO           6:02:45.29 14:21 2474 
   81 Anthony Tarantino        57 Castle Rock CO         6:05:33.94 14:27  574 
   82 Jacob Lyhne              46 Monument CO            6:06:15.12 14:29  584 
   83 Adam Mayer               43 Boulder CO             6:09:06.02 14:36  405 
   84 Steven Palmer            54 Evergreen CO           6:12:36.55 14:44  530 
   85 Shawn Grenier            58 Arlington TX           6:21:00.19 15:04  475 
   86 Matt Gerholdt            48 Colo Spgs CO           6:22:38.61 15:08  522 
   87 Bill Nictakis            62 Paradise Valley AZ     6:28:27.62 15:22 2473 
   88 Kevin McNeill            50 Leadville CO           6:39:59.44 15:49  571 
   89 Chris Lloyd              59 Denver CO              7:07:11.81 16:54  418 
   90 Jim Freim                76 Pueblo CO              7:11:02.52 17:03  454 
   91 Samuel Taggart           39 Golden CO              7:15:28.34 17:13 2441 
   92 Ed Poremba               66 Colo Spgs CO           7:26:37.57 17:40  553 
   93 Aaron Shaw               36 Santa Fe NM            7:38:43.71 18:08  444 
   94 Skip Bailey              70 Highlands Ranch CO     8:31:05.20 20:13  437 
   95 Randy Canney             60 Salida CO              9:25:58.22 22:23  410 
   96 Richard Emond            59 Canon City, Co CO     10:07:40.87 24:02  538 
   97 Ernie Shippey            61 Fraser CO             10:18:04.57 24:26  583 


  50 Mile - Women

                              TOP OVERALL WINNERS

Place Name                         City/state            Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ===================== ========== ===== ===== 
    1 Zoe Rom                 F28 Carbondale CO         8:30:50.02 10:06  2437 
    2 Jana Willsey            F33 Lakewood CO           9:26:28.62 11:12  2478 
    3 Cecelia Williams        F26 Vail CO               9:57:28.05 11:49  2489 

                             AGE GROUP AWARDS

FEMALE AGE GROUP:  20 - 29
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Zoe Rom                 F28 8:30:50.02 10:06  2437 
    2 Cecelia Williams        F26 9:57:28.05 11:49  2489 
    3 Grace Baumer            F23 10:03:22.81 11:56  2460 

FEMALE AGE GROUP:  30 - 39
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Jana Willsey            F33 9:26:28.62 11:12  2478 
    2 Izzy Zucker             F30 10:36:29.00 12:35  2427 
    3 Lauran Wirfs            F33 10:58:43.14 13:02  2446 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 49
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 

FEMALE AGE GROUP:  50 - 59
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Katrin Silva            F51 10:56:38.90 12:59  2477 


OVERALL RESULTS - 50 MILE WOMEN
Place Name                    Age City/state            Chiptime    Pace  Bib#    
===== ======================= === ===================== =========== ===== ==== 
    1 Zoe Rom                  28 Carbondale CO          8:30:50.02 10:06 2437 
    2 Jana Willsey             33 Lakewood CO            9:26:28.62 11:12 2478 
    3 Cecelia Williams         26 Vail CO                9:57:28.05 11:49 2489 
    4 Grace Baumer             23 Evergreen CO          10:03:22.81 11:56 2460 
    5 Izzy Zucker              30 Leadville CO          10:36:29.00 12:35 2427 
    6 Katrin Silva             51 Las Vegas NM          10:56:38.90 12:59 2477 
    7 Lauran Wirfs             33 Denver CO             10:58:43.14 13:02 2446 


  50 Mile - Men

                              TOP OVERALL WINNERS

Place Name                         City/state            Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ===================== ========== ===== ===== 
    1 Kristian Blew           M45 Boulder CO            8:44:48.00 10:23  2432 
    2 Martin Almazan          M31 Vail CO               9:48:30.87 11:38  2487 
    3 Nick Kuneman            M34 Denver CO             9:49:22.82 11:39  2438 

                               AGE GROUP AWARDS

MALE AGE GROUP:  20 - 29
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Domenic Murtari         M29 10:50:07.65 12:51  2444 
    2 Robert Haine            M20 11:23:16.39 13:31  2480 
    3 Nick Stafford           M28 11:46:57.64 13:59  2493 


MALE AGE GROUP:  30 - 39
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Martin Almazan          M31 9:48:30.87 11:38  2487 
    2 Nick Kuneman            M34 9:49:22.82 11:39  2438 
    3 Ryan McKinley           M33 9:54:31.48 11:45  2448 

MALE AGE GROUP:  40 - 49
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Kristian Blew           M45 8:44:48.00 10:23  2432 
    2 Eric Hallam             M45 9:52:21.30 11:43  2454 
    3 Jon Kinner              M42 10:20:56.83 12:17  2481 

MALE AGE GROUP:  50 - 59
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 

MALE AGE GROUP:  60 - 69
Place Name                         Chiptime   Pace   Bib#    
===== ======================= === ========== ===== ===== 
    1 Paul Schoenlaub         M62 10:45:35.40 12:46  2425 

  
OVERALL RESULTS - 50 MILE MEN
Place Name                    Age City/state            Chiptime    Pace  Bib#    
===== ======================= === ===================== =========== ===== ==== 
    1 Kristian Blew            45 Boulder CO             8:44:48.00 10:23 2432 
    2 Martin Almazan           31 Vail CO                9:48:30.87 11:38 2487 
    3 Nick Kuneman             34 Denver CO              9:49:22.82 11:39 2438 
    4 Eric Hallam              45 Colo Spgs CO           9:52:21.30 11:43 2454 
    5 Ryan McKinley            33 Colo Spgs CO           9:54:31.48 11:45 2448 
    6 Jon Kinner               42 Lakewood CO           10:20:56.83 12:17 2481 
    7 David Remington          35 Salida CO             10:26:47.71 12:24 2447 
    8 John Ripsam              40 Salida CO             10:30:58.16 12:29 2485 
    9 Paul Schoenlaub          62 St. Joseph MO         10:45:35.40 12:46 2425 
   10 Owen Darr                36 Denver CO             10:49:46.18 12:51 2468 
   11 Domenic Murtari          29 Denver CO             10:50:07.65 12:51 2444 
   12 Robert Haine             20 Towson MD             11:23:16.39 13:31 2480 
   13 Peter Bianco             39 Leawood KS            11:46:50.00 13:59 2443 
   14 Nick Stafford            28 Boulder CO            11:46:57.64 13:59 2493 
   15 Geoff Smith              41 Aurora CO             11:47:52.81 14:00 2455 
   16 Patrick Thiessen         43 Arvada CO             11:54:11.40 14:07 2436 
   17 John Dzurec              23 Tempe AZ              11:56:09.75 14:10 2440 
   18 Reid Longabaugh          25 Early TX              11:57:25.80 14:11 2470