Courser Lightning Invitational

 Courser Lightning Invitational
October 1, 2021

AWARDS
Boys Individual Girls Individual
Boys Teams Girls Teams
IF YOU HAVE ANY QUESTIONS ABOUT THE TIMING & RESULTS, PLEASE CONTACT SID@CCRTiming.com

   Awards  

                                 TEAM AWARDS: HIGH SCHOOL GIRLS

  1.    41  Lewis Palmer                             (  20:20.73  1:41:43.66   2:26.46)
=======================================================
  1      2  Jade Allen               18:35.17
  2      8  Emma Thomas              20:33.74
  3      9  Michaela Edelbach        20:42.92
  4     10  Sammie Weese             20:50.20
  5     12  Makayla Coates           21:01.63
  6   ( 14) Autumn Bird              21:20.13
  7   ( 15) Emily Allen              21:28.05

  2.    68  COLORADO SPRINGS CHRISTIAN SCHOOL        (  21:01.17  1:45:05.88   3:19.42)
=======================================================
  1      3  Elle Steven              19:23.79
  2      5  Isabel Case              19:59.77
  3     11  Sofia McGrath            20:52.64
  4     23  Janea Leisman            22:06.47
  5     26  Adelyn Cartier           22:43.21
  6   ( 27) Maci Jones               22:43.59
  7   ( 39) Michelle Krein           24:41.17




                               TEAM AWARDS: HIGH SCHOOL BOYS


  1.    52  Widefield                                (  17:31.43  1:27:37.19   2:05.55)
=======================================================
  1      4  Ethan Kimminau           16:40.46
  2      5  Keaton Morrison          16:44.32
  3      9  Kristopher Palmer-Merritt   17:38.69
  4     11  Dylan Palmer-Merritt     17:47.71
  5     23  Ryan Vsetecka            18:46.01
  6   ( 24) Landon Johnson           18:51.36
  7   ( 30) Adrian Estrada Garza     19:26.15

  2.    70  Banning Lewis Preparatory Academy        (  17:53.83  1:29:29.18   3:12.30)
=======================================================
  1      1  Jonathan Wiggins         16:16.14
  2      8  Paul Leeder              17:34.19
  3     14  Bransen Mihalko          18:03.16
  4     16  Gabriel Pena             18:07.25
  5     31  Antonio Falcon           19:28.44
  6   ( 33) Donavyn Williams         19:51.63
  7   ( 34) Isaiah Tyson             19:55.25

TOP 10 HIGH SCHOOL GIRLS
Place TmPl Name                    School                                   Finish   Pace     
===== ==== ======================= ======================================== ======== ===== 
    1    1 Aspen Fulbright         Pueblo West High School                  18:20.43  5:55 
    2    2 Jade Allen              Lewis Palmer                             18:35.17  5:59 
    3      Nadhia Campos           Vanguard                                 18:41.60  6:02 
    4    3 Elle Steven             COLORADO SPRINGS CHRISTIAN SCHOOL        19:23.79  6:15 
    5    4 Amelia Marmolejo        Pueblo West High School                  19:32.05  6:18 
    6    5 Isabel Case             COLORADO SPRINGS CHRISTIAN SCHOOL        19:59.77  6:27 
    7    6 Adele Horning           Lake County HS                           20:00.08  6:27 
    8    7 Keira King              Lake County HS                           20:28.36  6:36 
    9    8 Emma Thomas             Lewis Palmer                             20:33.74  6:38 
   10    9 Michaela Edelbach       Lewis Palmer                             20:42.92  6:41 


TOP 10 HIGH SCHOOL BOYS Place TmPl Name School Finish Pace ===== ==== ======================= ======================================== ======== ===== 1 1 Jonathan Wiggins Banning Lewis Preparatory Academy 16:16.14 5:15 2 2 Matthew Campos Vanguard 16:28.19 5:19 3 3 Sheppard Collier Lewis Palmer 16:35.92 5:21 4 4 Ethan Kimminau Widefield 16:40.46 5:23 5 5 Keaton Morrison Widefield 16:44.32 5:24 6 6 Caleb Cox Lewis Palmer 16:53.75 5:27 7 Jace Peters Lake County HS 16:55.76 5:27 8 7 Isaac Eide Pueblo West High School 17:12.57 5:33 9 8 Paul Leeder Banning Lewis Preparatory Academy 17:34.19 5:40 10 9 Kristopher Palmer-Merri Widefield 17:38.69 5:41

   Boys Individuals  

                              OVERALL INDIVIDUAL RESULTS: - BOYS
Place TmPl Name                    School                      Time     Pace  No.      
===== ==== ======================= =========================== ======== ===== ===== 
    1    1 Jonathan Wiggins        Banning Lewis Preparatory A 16:16.14  5:15  1499 
    2    2 Matthew Campos          Vanguard                    16:28.19  5:19  3818 
    3    3 Sheppard Collier        Lewis Palmer                16:35.92  5:21  3782 
    4    4 Ethan Kimminau          Widefield                   16:40.46  5:23  3832 
    5    5 Keaton Morrison         Widefield                   16:44.32  5:24  3836 
    6    6 Caleb Cox               Lewis Palmer                16:53.75  5:27  3783 
    7      Jace Peters             Lake County HS              16:55.76  5:27  3775 
    8    7 Isaac Eide              Pueblo West High School     17:12.57  5:33  3808 
    9    8 Paul Leeder             Banning Lewis Preparatory A 17:34.19  5:40  1491 
   10    9 Kristopher Palmer-Merri Widefield                   17:38.69  5:41  3837 
   11   10 Lorenzo Wade            Pueblo West High School     17:39.29  5:41  3815 
   12   11 Dylan Palmer-Merritt    Widefield                   17:47.71  5:44  3838 
   13   12 Coen Simpson            COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  17:54.81  5:46  3760 
   14   13 Grant Leigh             COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  17:57.13  5:47  3758 
   15      Dalton Avis             Primero High School         18:03.13  5:49  3804 
   16   14 Bransen Mihalko         Banning Lewis Preparatory A 18:03.16  5:49  1493 
   17   15 Josiah Wilson           COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  18:04.80  5:50  3761 
   18   16 Gabriel Pena            Banning Lewis Preparatory A 18:07.25  5:50  1495 
   19   17 Josh Stein              Vanguard                    18:08.33  5:51  3823 
   20   18 Leonard Tardiff         Lewis Palmer                18:18.66  5:54  3794 
   21   19 Andrew Bel              COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  18:30.58  5:58  3752 
   22   20 Austin Forsyth          Lewis Palmer                18:33.12  5:59  3784 
   23   21 Trevor Salamon          Pueblo West High School     18:33.56  5:59  3810 
   24   22 Stephen Jensen          COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  18:45.38  6:03  3755 
   25   23 Ryan Vsetecka           Widefield                   18:46.01  6:03  3839 
   26   24 Landon Johnson          Widefield                   18:51.36  6:05  3831 
   27   25 Ezra Bloomfield         Lewis Palmer                18:54.97  6:06  3779 
   28   26 Troy Thorpe             Lewis Palmer                18:59.54  6:07  3795 
   29   27 Ayden Wolf              Liberty Tree Academy        19:00.76  6:08  3801 
   30   28 Maddux Schaffer         Pueblo West High School     19:03.19  6:08  3811 
   31   29 Jake Campbell           Lewis Palmer                19:12.69  6:12  3780 
   32      John Cinnamon           Lewis Palmer                19:19.82  6:14  3781 
   33      Rene Aronson            Fountain Valley             19:24.81  6:15  3762 
   34   30 Adrian Estrada Garza    Widefield                   19:26.15  6:16  3829 
   35   31 Antonio Falcon          Banning Lewis Preparatory A 19:28.44  6:17  1488 
   36      Nathan Maloukis         Widefield                   19:29.29  6:17  3834 
   37      Malachi Miller          Fountain Valley             19:33.44  6:18  3766 
   38   32 Skyler Romanello        Vanguard                    19:36.38  6:19  3822 
   39      Brendan Johnson         Lewis Palmer                19:36.79  6:19  3787 
   40   33 Donavyn Williams        Banning Lewis Preparatory A 19:51.63  6:24  1500 
   41   34 Isaiah Tyson            Banning Lewis Preparatory A 19:55.25  6:25  1498 
   42      Anthony Pena            Primero High School         19:58.75  6:26  3807 
   43      Will Garza              Fountain Valley             20:10.88  6:30  3763 
   44   35 Jimmy Phillips          COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  20:11.01  6:30  3759 
   45      Landon Steeger          Lewis Palmer                20:14.93  6:32  3791 
   46      Oswaldo Rodriquez       Atlas                       20:16.57  6:32  1484 
   47   36 Theo Kim                COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  20:16.79  6:32  3757 
   48   37 Zach Smith              Liberty Tree Academy        20:16.83  6:32  3800 
   49   38 Jackson Neal            Vanguard                    20:21.04  6:34  3821 
   50      Johnny Chesebro         COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  20:26.62  6:35  3754 
   51      Alekzander Cabatingan   Banning Lewis Preparatory A 20:29.67  6:36  1485 
   52      Nathan Nash             Primero High School         20:30.21  6:36  3806 
   53   39 Micah Zia Ahmadi        Pueblo West High School     20:31.37  6:37  3816 
   54      Sabastain Cain          COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  20:31.40  6:37  3753 
   55      Ewan Estrada-Tsosie     Banning Lewis Preparatory A 20:34.23  6:38  1487 
   56      Brennen Ryland          Banning Lewis Preparatory A 20:39.05  6:39  1496 
   57   40 Mason Stanley           Pueblo West High School     20:39.53  6:39  3813 
   58   41 Evan Schlup             Pueblo West High School     20:39.85  6:40  3812 
   59      Ryan Martinez           Banning Lewis Preparatory A 20:40.56  6:40  1492 
   60   42 Maison Pair             James Irwin Charter High Sc 20:51.20  6:43  3769 
   61   43 Jace Greer              Vanguard                    20:58.33  6:46  3819 
   62   44 Spencer Harris          James Irwin Charter High Sc 21:11.51  6:50  3768 
   63      Tristan Makita          Ascent Clasical Academy     21:14.95  6:51  1478 
   64      Brandon Chatman         Primero High School         21:49.04  7:02  3805 
   65      Kolton Sanders          Banning Lewis Preparatory A 21:49.98  7:02  1497 
   66      Xavier Terlaje          Pueblo West High School     21:55.58  7:04  3814 
   67      Cohen Greve             Lewis Palmer                21:56.67  7:04  3785 
   68      Bennett Beggs           Lewis Palmer                22:01.88  7:06  3777 
   69      Benjamin Pelteir        Lewis Palmer                22:01.90  7:06  3789 
   70      Dylan Baker             Widefield                   22:03.49  7:06  3825 
   71   45 Isaac Ramos             James Irwin Charter High Sc 22:07.84  7:08  3770 
   72      Hayden Shertzer         Lewis Palmer                22:11.90  7:09  3790 
   73   46 Zachary Romero          James Irwin Charter High Sc 22:14.89  7:10  3771 
   74   47 McKinley Cross          Liberty Tree Academy        22:15.15  7:10  3797 
   75      Matthew Wilson          Lake County HS              22:28.26  7:14  3776 
   76   48 Jackson Boswell         Vanguard                    22:46.72  7:20  3817 
   77   49 Michaela Gray           Liberty Tree Academy        22:48.62  7:21  3798 
   78      Callahan Stone          Lewis Palmer                22:56.91  7:24  3792 
   79      Isaac Kim               COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  22:57.29  7:24  3756 
   80      Jason Dunnock           Banning Lewis Preparatory A 23:09.37  7:28  1486 
   81      Kevin Hankins           Pikes Peak Christian        23:09.60  7:28  3802 
   82      Morris Nicholas         Banning Lewis Preparatory A 23:09.85  7:28  1494 
   83      Christian Hudson        Banning Lewis Preparatory A 23:28.51  7:34  1489 
   84      Thaddeus Hayes          Pikes Peak Christian        23:36.34  7:36  3803 
   85   50 Rylan Priddy            Liberty Tree Academy        23:36.72  7:36  3799 
   86      Bryson Alexander        COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  23:38.42  7:37  3751 
   87   51 Oliver Sudaria          James Irwin Charter High Sc 24:08.82  7:47  3772 
   88   52 Roman Macaspac          Vanguard                    24:26.38  7:52  3820 
   89      Marcos Rodriquez        Atlas                       25:05.51  8:05  1483 
   90      Iain Embry              Ascent Classical Academy    25:26.13  8:12  1480 
   91      Cameron McDonald        Widefield                   26:08.87  8:25  3835 
   92      Samuel Missey           Lake County HS              26:09.00  8:26  3774 
   93      Jesse Kronberg          Widefield                   26:39.49  8:35  3833 
   94      Brandon Kidd            Banning Lewis Preparatory A 27:11.24  8:46  1490 
   95      James Tardiff           Lewis Palmer                27:25.03  8:50  3793 
   96      Conner Beggs            Lewis Palmer                27:41.07  8:55  3778 
   97      Luca Lionakis           Ascent Classical Academy    28:35.58  9:13  1481 
   98      Jackson Wood            Fountain Valley             28:39.52  9:14  3767 
   99      Alex Guthrie            Widefield                   28:46.46  9:16  3830 
  100      Brian Childs            Widefield                   31:15.19 10:04  3826 
  101      Colton Bishop           Ascent Classical Academy    38:56.00 12:32  1479 
  102      Bryan Buendia           Atlas                       40:33.44 13:04  1482 


   Boys Teams 

  
                                    TEAM RESULTS: - BOYS


  1.    52  Widefield                                (  17:31.43  1:27:37.19   2:05.55)
=======================================================
  1      4  Ethan Kimminau           16:40.46
  2      5  Keaton Morrison          16:44.32
  3      9  Kristopher Palmer-Merritt   17:38.69
  4     11  Dylan Palmer-Merritt     17:47.71
  5     23  Ryan Vsetecka            18:46.01
  6   ( 24) Landon Johnson           18:51.36
  7   ( 30) Adrian Estrada Garza     19:26.15

  2.    70  Banning Lewis Preparatory Academy        (  17:53.83  1:29:29.18   3:12.30)
=======================================================
  1      1  Jonathan Wiggins         16:16.14
  2      8  Paul Leeder              17:34.19
  3     14  Bransen Mihalko          18:03.16
  4     16  Gabriel Pena             18:07.25
  5     31  Antonio Falcon           19:28.44
  6   ( 33) Donavyn Williams         19:51.63
  7   ( 34) Isaiah Tyson             19:55.25

  3.    72  Lewis Palmer                             (  17:51.28  1:29:16.42   2:19.05)
=======================================================
  1      3  Sheppard Collier         16:35.92
  2      6  Caleb Cox                16:53.75
  3     18  Leonard Tardiff          18:18.66
  4     20  Austin Forsyth           18:33.12
  5     25  Ezra Bloomfield          18:54.97
  6   ( 26) Troy Thorpe              18:59.54
  7   ( 29) Jake Campbell            19:12.69

  4.    81  COLORADO SPRINGS CHRISTIAN SCHOOL        (  18:14.54  1:31:12.70   0:50.57)
=======================================================
  1     12  Coen Simpson             17:54.81
  2     13  Grant Leigh              17:57.13
  3     15  Josiah Wilson            18:04.80
  4     19  Andrew Bel               18:30.58
  5     22  Stephen Jensen           18:45.38
  6   ( 35) Jimmy Phillips           20:11.01
  7   ( 36) Theo Kim                 20:16.79

  5.   105  Pueblo West High School                  (  18:35.99  1:32:59.98   3:18.80)
=======================================================
  1      7  Isaac Eide               17:12.57
  2     10  Lorenzo Wade             17:39.29
  3     21  Trevor Salamon           18:33.56
  4     28  Maddux Schaffer          19:03.19
  5     39  Micah Zia Ahmadi         20:31.37
  6   ( 40) Mason Stanley            20:39.53
  7   ( 41) Evan Schlup              20:39.85

  6.   132  Vanguard                                 (  19:06.45  1:35:32.27   4:30.14)
=======================================================
  1      2  Matthew Campos           16:28.19
  2     17  Josh Stein               18:08.33
  3     32  Skyler Romanello         19:36.38
  4     38  Jackson Neal             20:21.04
  5     43  Jace Greer               20:58.33
  6   ( 48) Jackson Boswell          22:46.72
  7   ( 52) Roman Macaspac           24:26.38

  7.   210  Liberty Tree Academy                     (  21:35.61  1:47:58.08   4:35.96)
=======================================================
  1     27  Ayden Wolf               19:00.76
  2     37  Zach Smith               20:16.83
  3     47  McKinley Cross           22:15.15
  4     49  Michaela Gray            22:48.62
  5     50  Rylan Priddy             23:36.72

  8.   228  James Irwin Charter High School          (  22:06.85  1:50:34.26   3:17.62)
=======================================================
  1     42  Maison Pair              20:51.20
  2     44  Spencer Harris           21:11.51
  3     45  Isaac Ramos              22:07.84
  4     46  Zachary Romero           22:14.89
  5     51  Oliver Sudaria           24:08.82




   Girls Individuals  

                             OVERALL INDIVIDUAL RESULTS: - GIRLS
Place TmPl Name                    School                      Time     Pace  No.      
===== ==== ======================= =========================== ======== ===== ===== 
    1    1 Aspen Fulbright         Pueblo West High School     18:20.43  5:55  1456 
    2    2 Jade Allen              Lewis Palmer                18:35.17  5:59  1424 
    3      Nadhia Campos           Vanguard                    18:41.60  6:02  1465 
    4    3 Elle Steven             COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  19:23.79  6:15  1391 
    5    4 Amelia Marmolejo        Pueblo West High School     19:32.05  6:18  1459 
    6    5 Isabel Case             COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  19:59.77  6:27  1385 
    7    6 Adele Horning           Lake County HS              20:00.08  6:27  1415 
    8    7 Keira King              Lake County HS              20:28.36  6:36  1416 
    9    8 Emma Thomas             Lewis Palmer                20:33.74  6:38  1444 
   10    9 Michaela Edelbach       Lewis Palmer                20:42.92  6:41  1430 
   11   10 Sammie Weese            Lewis Palmer                20:50.20  6:43  1445 
   12   11 Sofia McGrath           COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  20:52.64  6:44  1389 
   13   12 Makayla Coates          Lewis Palmer                21:01.63  6:47  1429 
   14   13 Maggi Morrell           Widefield                   21:13.44  6:50  1472 
   15   14 Autumn Bird             Lewis Palmer                21:20.13  6:53  1426 
   16   15 Emily Allen             Lewis Palmer                21:28.05  6:55  1423 
   17   16 Alexia Gonzales         Banning Lewis Preparatory A 21:30.80  6:56  1379 
   18      Lily Poteet             Lewis Palmer                21:36.05  6:58  1441 
   19   17 Cassie Nelson           Widefield                   21:36.82  6:58  1473 
   20      Tianyu Melzer           Lewis Palmer                21:44.54  7:00  1439 
   21   18 Olivia Bell             Banning Lewis Preparatory A 21:46.83  7:01  1377 
   22   19 Emelia Falcon           Banning Lewis Preparatory A 21:50.87  7:02  1378 
   23   20 Ella Bullock            Lake County HS              21:51.84  7:03  1410 
   24   21 Violet Hill             Lake County HS              21:52.22  7:03  1413 
   25   22 Marissa Clifford        James Irwin Charter High Sc 22:02.01  7:06  1405 
   26   23 Janea Leisman           COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  22:06.47  7:07  1388 
   27      Hanna Strom             Lewis Palmer                22:08.65  7:08  1442 
   28      Alexes Hernandez        Lewis Palmer                22:09.55  7:08  1433 
   29      Sophia Lampros          Lewis Palmer                22:09.60  7:08  1436 
   30   24 Rose Cox                Widefield                   22:26.33  7:14  1470 
   31   25 Jordan Lucero           Pueblo West High School     22:31.55  7:16  1458 
   32   26 Adelyn Cartier          COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  22:43.21  7:19  1384 
   33   27 Maci Jones              COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  22:43.59  7:19  1386 
   34   28 Ashley Turner           Widefield                   23:00.74  7:25  1475 
   35   29 Clara Kirr              Lake County HS              23:09.18  7:28  1417 
   36   30 Breea Butero            Pueblo West High School     23:12.46  7:29  1453 
   37   31 Brynna Lenhard          Lake County HS              23:18.81  7:31  1418 
   38   32 Gillian Murphy          Fountain Valley             23:19.42  7:31  1399 
   39   33 Haylee Clark            Pueblo West High School     23:35.14  7:36  1455 
   40   34 Malena Westberg         Widefield                   23:49.61  7:41  1477 
   41   35 Ana Nelson              Widefield                   23:49.93  7:41  1474 
   42      Millie Harmon           Pikes Peak Christian        23:59.35  7:44  1450 
   43      Madilynne Tardiff       Lewis Palmer                24:03.78  7:45  1443 
   44   36 Amara Olsen             Lake County HS              24:04.30  7:45  1420 
   45   37 Mary Oswald             Pueblo West High School     24:07.42  7:46  1460 
   46      Susie Bullock           Lake County HS              24:09.41  7:47  1411 
   47   38 Liliana Velazquez       Widefield                   24:21.15  7:51  1476 
   48      Taylor Brown            Vanguard                    24:30.28  7:54  1464 
   49      Dana Dunn               Atlas                       24:31.28  7:54  1373 
   50      Elena Phillips          Lewis Palmer                24:32.56  7:54  1440 
   51   39 Michelle Krein          COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  24:41.17  7:57  1387 
   52      Ashley Meggett          Lewis Palmer                24:47.84  7:59  1438 
   53      Peyton Bilbrey          Lewis Palmer                24:52.96  8:01  1425 
   54   40 Phoebe Romero           Ascent Classical Academy    24:58.53  8:03  1370 
   55      Grace Bunch             Lake County HS              24:59.09  8:03  1412 
   56   41 Samantha Arevalo        James Irwin Charter High Sc 25:08.74  8:06  1403 
   57      Alysse Abbott           Lewis Palmer                25:09.69  8:06  1422 
   58      Bella Martinez          Lewis Palmer                25:12.43  8:07  1437 
   59   42 Tykra Lancaster         James Irwin Charter High Sc 25:22.48  8:11  1408 
   60   43 Arianna Barraza         James Irwin Charter High Sc 25:27.46  8:12  1404 
   61      Danielle Corona         Vanguard                    25:31.69  8:13  1466 
   62      Anastasia Phillips      COLORADO SPRINGS CHRISTIAN  25:40.81  8:16  1390 
   63      Alyssa Like             Widefield                   25:45.56  8:18  1471 
   64   44 Hailey Rageth           Pueblo West High School     25:48.90  8:19  1461 
   65   45 Molly Wilkinson         Ascent Classical Academy    26:10.42  8:26  1372 
   66      Caelynn Hayes           Pikes Peak Christian        26:10.44  8:26  1451 
   67      Anna Coleman            Liberty Tree Academy        26:21.57  8:30  1447 
   68      Ashley Forsyth          Lewis Palmer                26:37.42  8:35  1432 
   69      Kassidee West           Florence                    26:45.89  8:37  1392 
   70   46 Elliana Adams           Ascent Classical Academy    26:47.32  8:38  1330 
   71   47 Logan Kraines           Fountain Valley             26:50.74  8:39  1394 
   72   48 Kayla Hummer            James Irwin Charter High Sc 27:13.77  8:46  1407 
   73      Elisabeth Cantin        Pueblo West High School     27:15.59  8:47  1454 
   74   49 Tenzin Dothar           Fountain Valley             27:19.89  8:48  1393 
   75   50 Jenna Rahal             Banning Lewis Preparatory A 27:21.23  8:49  1381 
   76   51 Nancy Lionakis          Ascent Classical Academy    27:23.66  8:50  1333 
   77   52 Nadia Amankulova        Banning Lewis Preparatory A 27:38.22  8:54  1376 
   78   53 April Rust              James Irwin Charter High Sc 27:51.62  8:59  1409 
   79      Brea Childs             Widefield                   27:59.48  9:01  1469 
   80      Shelby Gacnik           Pueblo West High School     28:49.08  9:17  1457 
   81   54 Annie Zhang             Fountain Valley             28:50.95  9:18  1402 
   82   55 Mia Walker              Ascent Classical Academy    28:52.40  9:18  1371 
   83      Alicia Borja            Lewis Palmer                28:52.44  9:18  1427 
   84   56 Clotilde Michigan       Banning Lewis Preparatory A 28:52.51  9:18  1380 
   85   57 Eva Townsend            Banning Lewis Preparatory A 29:43.44  9:35  1383 
   86   58 Citlali Cortez Lowry    James Irwin Charter High Sc 29:45.19  9:35  1406 
   87      Sherlyn Sastre          Banning Lewis Preparatory A 30:07.26  9:42  1382 
   88      Sophie Shure            Pueblo West High School     30:12.53  9:44  1462 
   89   59 Abby Lin                Fountain Valley             30:26.78  9:48  1395 
   90      Roselyn Marcial         Atlas                       31:00.72  9:59  1374 
   91      Duran Shayndell         Atlas                       31:05.75 10:01  1375 
   92      Riley Vanbrimmer        Liberty Tree Academy        32:05.67 10:20  1449 
   93      Daniela Vazquez         Pueblo West High School     32:34.05 10:29  1463 
   94   60 Samantha Marris         Fountain Valley             40:44.44 13:07  1397 


   Girls Teams  

                                     TEAM RESULTS: - GIRLS
  1.    41  Lewis Palmer                             (  20:20.73  1:41:43.66   2:26.46)
=======================================================
  1      2  Jade Allen               18:35.17
  2      8  Emma Thomas              20:33.74
  3      9  Michaela Edelbach        20:42.92
  4     10  Sammie Weese             20:50.20
  5     12  Makayla Coates           21:01.63
  6   ( 14) Autumn Bird              21:20.13
  7   ( 15) Emily Allen              21:28.05

  2.    68  COLORADO SPRINGS CHRISTIAN SCHOOL        (  21:01.17  1:45:05.88   3:19.42)
=======================================================
  1      3  Elle Steven              19:23.79
  2      5  Isabel Case              19:59.77
  3     11  Sofia McGrath            20:52.64
  4     23  Janea Leisman            22:06.47
  5     26  Adelyn Cartier           22:43.21
  6   ( 27) Maci Jones               22:43.59
  7   ( 39) Michelle Krein           24:41.17

  3.    83  Lake County HS                           (  21:28.33  1:47:21.68   3:09.10)
=======================================================
  1      6  Adele Horning            20:00.08
  2      7  Keira King               20:28.36
  3     20  Ella Bullock             21:51.84
  4     21  Violet Hill              21:52.22
  5     29  Clara Kirr               23:09.18
  6   ( 31) Brynna Lenhard           23:18.81
  7   ( 36) Amara Olsen              24:04.30

  4.    93  Pueblo West High School                  (  21:26.32  1:47:11.63   5:14.71)
=======================================================
  1      1  Aspen Fulbright          18:20.43
  2      4  Amelia Marmolejo         19:32.05
  3     25  Jordan Lucero            22:31.55
  4     30  Breea Butero             23:12.46
  5     33  Haylee Clark             23:35.14
  6   ( 37) Mary Oswald              24:07.42
  7   ( 44) Hailey Rageth            25:48.90

  5.   116  Widefield                                (  22:25.38  1:52:06.94   2:36.17)
=======================================================
  1     13  Maggi Morrell            21:13.44
  2     17  Cassie Nelson            21:36.82
  3     24  Rose Cox                 22:26.33
  4     28  Ashley Turner            23:00.74
  5     34  Malena Westberg          23:49.61
  6   ( 35) Ana Nelson               23:49.93
  7   ( 38) Liliana Velazquez        24:21.15

  6.   155  Banning Lewis Preparatory Academy        (  24:01.59  2:00:07.95   6:07.42)
=======================================================
  1     16  Alexia Gonzales          21:30.80
  2     18  Olivia Bell              21:46.83
  3     19  Emelia Falcon            21:50.87
  4     50  Jenna Rahal              27:21.23
  5     52  Nadia Amankulova         27:38.22
  6   ( 56) Clotilde Michigan        28:52.51
  7   ( 57) Eva Townsend             29:43.44

  7.   196  James Irwin Charter High School          (  25:02.89  2:05:14.46   5:11.76)
=======================================================
  1     22  Marissa Clifford         22:02.01
  2     41  Samantha Arevalo         25:08.74
  3     42  Tykra Lancaster          25:22.48
  4     43  Arianna Barraza          25:27.46
  5     48  Kayla Hummer             27:13.77
  6   ( 53) April Rust               27:51.62
  7   ( 58) Citlali Cortez Lowry     29:45.19

  8.   237  Ascent Classical Academy                 (  26:50.46  2:14:12.33   3:53.87)
=======================================================
  1     40  Phoebe Romero            24:58.53
  2     45  Molly Wilkinson          26:10.42
  3     46  Elliana Adams            26:47.32
  4     51  Nancy Lionakis           27:23.66
  5     55  Mia Walker               28:52.40

  9.   241  Fountain Valley                          (  27:21.55  2:16:47.78   7:07.36)
=======================================================
  1     32  Gillian Murphy           23:19.42
  2     47  Logan Kraines            26:50.74
  3     49  Tenzin Dothar            27:19.89
  4     54  Annie Zhang              28:50.95
  5     59  Abby Lin                 30:26.78
  6   ( 60) Samantha Marris          40:44.44