Cochiti Lake Triathlon

Awards Age Groups Females Males Teams
If you have any questions about the timing or results,
please contact Sid@CCRTiming.com

MyLaps

    Awards    

                                                       OVERALL WINNERS
Place Name                         City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Marcos Serna            M25                     1:45:19.0    22:22.0    0:34.1  1:02:05.2    0:24.0    19:53.9            87 

Place Name                         City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Athena Shapiro          F28                     2:00:29.3    23:33.5    1:17.0  1:09:41.2    0:56.0    25:01.7           105 

                                                     AGE GROUP WINNERS


Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
MALE AGE GROUP:  20 - 24
    1 Joe Hazelton             24                     2:02:40.0    21:15.4    0:54.2  1:15:36.9    1:00.0    23:53.6           121 

FEMALE AGE GROUP:  20 - 24

MALE AGE GROUP:  25 - 29
    1 Brandon Johnson          27                     2:12:27.6    23:37.3    1:14.8  1:18:51.0    1:35.3    27:09.3            50 
    2 Michael McKone           29                     2:20:34.3    27:37.4    1:08.2  1:17:17.3    1:28.8    33:02.7            11 

FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
    1 Cynthia Edgerton         29                     2:20:26.3    24:40.7    1:31.3  1:25:37.7    0:57.8    27:38.8           107 
    2 Kathryn Brooks           25                     2:48:08.6    28:35.5    0:27.6  1:46:03.5    0:42.8    32:19.3            82 

MALE AGE GROUP:  30 - 34
    1 Mike Martin              32 Albuquerque NM      1:54:07.8    22:04.5    0:55.9  1:08:51.8    0:50.5    21:25.3            31 
    2 Cody Hayes               31                     2:13:36.0    23:58.1    1:42.1  1:21:27.3    1:40.9    24:47.7           118 

FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
    1 Claire Bowen             31                     2:10:32.3    25:59.9    0:48.1  1:16:33.9    0:46.6    26:23.9           120 
    2 Dylan Drusedum           30                     2:27:07.3    26:11.3    1:22.7  1:30:04.9    1:37.6    27:50.9           110 
    3 Sabrina Somarribas       31                     2:28:37.4    28:48.4    0:59.9  1:29:46.3    1:11.1    27:51.8            52 

MALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 Aj Olson                 37                     1:47:39.3    22:15.5    1:41.4  1:00:36.0    1:11.0    21:55.4            90 
    2 Krishna Chari            38                     2:28:23.6    25:07.8    0:44.5  1:33:22.2    0:38.1    28:31.1           119 
    3 Edward Worden            37                     2:46:30.7    34:23.9    1:32.2  1:34:06.9    1:17.8    35:10.1            33 

FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 Jessica Carranza         36                     2:24:42.8    25:15.1    1:22.4  1:27:29.6    1:38.9    28:56.9            46 
    2 Nixo Lanning             38                     2:32:42.7    27:11.5    1:20.4  1:27:58.1    1:11.7    35:01.1            61 
    3 Constance Williams       37                     3:04:30.2    28:40.6    1:53.7  1:59:17.7    1:05.6    33:32.8            49 

MALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 Shane Treadaway          42 Albuquerque NM      1:47:10.9    21:58.2    1:10.7  1:01:54.6    0:50.1    21:17.4            42 
    2 John Lytle               41                     2:01:29.2    23:21.9    1:10.5  1:08:03.2    1:19.9    27:33.8            97 
    3 Jason Greving            42                     2:04:35.0    24:01.3    1:30.7  1:10:02.6    1:13.8    27:46.7            72 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 44

MALE AGE GROUP:  45 - 49
    1 Matt Charles             45                     1:46:55.9    21:23.3    1:04.6  1:01:43.4    0:45.5    21:59.1           108 
    2 Doug Kast                45                     1:59:17.5    22:57.0    1:15.7  1:10:15.6    0:51.8    23:57.5            88 
    3 Zachary Collins          45                     2:06:20.4    23:36.4    0:54.2  1:10:35.4    0:46.8    30:27.7            76 

FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
    1 Joy Payne                45                     2:31:37.6    29:58.8    1:30.8  1:26:51.8    1:58.9    31:17.4            92 
    2 Super Kat Becker         48                     2:37:46.0    25:25.7    0:33.0  1:28:34.2    1:19.0    41:54.3           106 
    3 Cindy Leos               47                     2:38:12.9    29:53.7    2:07.2  1:35:11.4    1:04.7    29:56.0            43 

MALE AGE GROUP:  50 - 54
    1 Eric Russell             50                     2:05:56.1    25:37.4    2:40.3  1:07:13.0    2:01.8    28:23.8            84 
    2 Keith Jeneski            51                     2:13:40.8    25:33.2    0:52.1  1:19:34.8    0:45.6    26:55.2            98 
    3 Matthew Connelly         52                     2:15:52.6    27:50.3    1:08.6  1:15:42.7    1:02.3    30:08.7           102 

FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
    1 Kim Katko                50                     2:18:39.6    26:20.2    1:20.1  1:21:09.8    0:57.0    28:52.6           111 
    2 Stephanie Daffron        50                     2:50:19.5    29:39.8    1:30.0  1:44:58.0    0:51.7    33:20.2            40 

MALE AGE GROUP:  55 - 59
    1 Tony Bettini             55                     2:00:11.7    24:02.0    1:28.6  1:09:06.1    1:23.5    24:11.6            19 
    2 Chris Harris             57                     2:08:37.7    26:26.3    0:58.2  1:13:14.3    0:52.3    27:06.7            39 
    3 Karl Edgerton            59                     2:12:17.9    27:04.8    1:21.0  1:14:04.9    1:06.1    28:41.2            79 

FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
    1 Laurie Abrams            57                     2:14:53.3    28:58.9    1:16.5  1:12:54.0    1:25.4    30:18.6            56 
    2 Michelle Randall         57                     2:50:51.9    30:55.9    1:56.5  1:43:29.8    2:02.9    32:26.9            70 
    3 Sharon Wheet             56                     3:06:09.3    33:03.8    1:05.0  1:51:27.8    1:22.8    39:10.1            25 

MALE AGE GROUP:  60 - 64
    1 Bart Vanbloemen          62                     2:06:45.6    25:31.2    1:04.7  1:13:04.7    1:00.5    26:04.6            36 
    2 Jack Chapman             61                     2:34:45.7    29:00.9    1:53.3  1:32:58.7    1:54.9    28:58.1            68 
    3 Ronald Haven             64                     3:00:59.9    34:01.5    1:21.1  1:45:52.1    1:54.4    37:50.9           101 

FEMALE AGE GROUP:  60 - 64

MALE AGE GROUP:  65 - 69

FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
    1 Martha Schlenger         65                     2:41:37.6    35:06.9    2:33.9  1:26:19.7    1:44.2    35:52.9             1 

MALE AGE GROUP:  70 - 74

FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
    1 Lynn Pickard             73                     2:46:22.5    32:33.7    1:15.8  1:34:59.2    1:34.8    35:59.1            78 


    Age Groups  

                                                   OFFICIAL AGE GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Joe Hazelton             24                     2:02:40.0    21:15.4    0:54.2  1:15:36.9    1:00.0    23:53.6           121 

FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 

MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Marcos Serna             25                     1:45:19.0    22:22.0    0:34.1  1:02:05.2    0:24.0    19:53.9            87 
    2 Brandon Johnson          27                     2:12:27.6    23:37.3    1:14.8  1:18:51.0    1:35.3    27:09.3            50 
    3 Michael McKone           29                     2:20:34.3    27:37.4    1:08.2  1:17:17.3    1:28.8    33:02.7            11 

FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Athena Shapiro           28                     2:00:29.3    23:33.5    1:17.0  1:09:41.2    0:56.0    25:01.7           105 
    2 Cynthia Edgerton         29                     2:20:26.3    24:40.7    1:31.3  1:25:37.7    0:57.8    27:38.8           107 
    3 Kathryn Brooks           25                     2:48:08.6    28:35.5    0:27.6  1:46:03.5    0:42.8    32:19.3            82 

MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Mike Martin              32 Albuquerque NM      1:54:07.8    22:04.5    0:55.9  1:08:51.8    0:50.5    21:25.3            31 
    2 Cody Hayes               31                     2:13:36.0    23:58.1    1:42.1  1:21:27.3    1:40.9    24:47.7           118 


FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Claire Bowen             31                     2:10:32.3    25:59.9    0:48.1  1:16:33.9    0:46.6    26:23.9           120 
    2 Dylan Drusedum           30                     2:27:07.3    26:11.3    1:22.7  1:30:04.9    1:37.6    27:50.9           110 
    3 Sabrina Somarribas       31                     2:28:37.4    28:48.4    0:59.9  1:29:46.3    1:11.1    27:51.8            52 
    4 Aubrey Harris            32                     2:38:27.6    27:28.1    1:15.0  1:36:49.7    0:49.4    32:05.6            80 
    5 Lauren Trembly           30                     3:07:33.3    29:57.2    1:59.4  1:57:03.4    1:14.9    37:18.6            65 
    6 Katherine Bassiri        33                     3:31:24.3    35:55.5    2:01.6  2:09:17.2    0:55.8    43:14.3            24 

MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Aj Olson                 37                     1:47:39.3    22:15.5    1:41.4  1:00:36.0    1:11.0    21:55.4            90 
    2 Krishna Chari            38                     2:28:23.6    25:07.8    0:44.5  1:33:22.2    0:38.1    28:31.1           119 
    3 Edward Worden            37                     2:46:30.7    34:23.9    1:32.2  1:34:06.9    1:17.8    35:10.1            33 

FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Jessica Carranza         36                     2:24:42.8    25:15.1    1:22.4  1:27:29.6    1:38.9    28:56.9            46 
    2 Nixo Lanning             38                     2:32:42.7    27:11.5    1:20.4  1:27:58.1    1:11.7    35:01.1            61 
    3 Constance Williams       37                     3:04:30.2    28:40.6    1:53.7  1:59:17.7    1:05.6    33:32.8            49 
    4 Stacey Stout             36                     3:34:36.0    31:28.1    1:26.4  2:32:28.2    0:31.0    28:42.4            45 


MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Shane Treadaway          42 Albuquerque NM      1:47:10.9    21:58.2    1:10.7  1:01:54.6    0:50.1    21:17.4            42 
    2 John Lytle               41                     2:01:29.2    23:21.9    1:10.5  1:08:03.2    1:19.9    27:33.8            97 
    3 Jason Greving            42                     2:04:35.0    24:01.3    1:30.7  1:10:02.6    1:13.8    27:46.7            72 
    4 Jo Van Cutsem            44                     2:11:18.4    27:08.7    0:42.3  1:10:50.9    0:54.3    31:42.3            38 
    5 Ryan Salmon              40                     2:12:12.7    25:29.2    1:32.1  1:14:38.6    1:36.1    28:56.9           103 
    6 Matthew Hanson           40                     2:30:06.0    26:38.6    1:55.8  1:28:58.3    1:35.5    30:57.9           109 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 

MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Matt Charles             45                     1:46:55.9    21:23.3    1:04.6  1:01:43.4    0:45.5    21:59.1           108 
    2 Doug Kast                45                     1:59:17.5    22:57.0    1:15.7  1:10:15.6    0:51.8    23:57.5            88 
    3 Zachary Collins          45                     2:06:20.4    23:36.4    0:54.2  1:10:35.4    0:46.8    30:27.7            76 
    4 Chuck Breinholt          48                     2:14:12.4    26:17.4    0:57.4  1:18:00.3    0:55.6    28:01.7            73 
    5 Richard Fawson           46                     2:48:09.5    32:40.1    1:18.6  1:38:22.5    1:27.1    34:21.3            89 
    6 Jason Payne              45                     2:51:53.4    32:43.3    1:34.7  1:34:28.4    1:40.4    41:26.7            74 

FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Joy Payne                45                     2:31:37.6    29:58.8    1:30.8  1:26:51.8    1:58.9    31:17.4            92 
    2 Super Kat Becker         48                     2:37:46.0    25:25.7    0:33.0  1:28:34.2    1:19.0    41:54.3           106 
    3 Cindy Leos               47                     2:38:12.9    29:53.7    2:07.2  1:35:11.4    1:04.7    29:56.0            43 

MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Eric Russell             50                     2:05:56.1    25:37.4    2:40.3  1:07:13.0    2:01.8    28:23.8            84 
    2 Keith Jeneski            51                     2:13:40.8    25:33.2    0:52.1  1:19:34.8    0:45.6    26:55.2            98 
    3 Matthew Connelly         52                     2:15:52.6    27:50.3    1:08.6  1:15:42.7    1:02.3    30:08.7           102 

FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Kim Katko                50                     2:18:39.6    26:20.2    1:20.1  1:21:09.8    0:57.0    28:52.6           111 
    2 Stephanie Daffron        50                     2:50:19.5    29:39.8    1:30.0  1:44:58.0    0:51.7    33:20.2            40 

MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Tony Bettini             55                     2:00:11.7    24:02.0    1:28.6  1:09:06.1    1:23.5    24:11.6            19 
    2 Chris Harris             57                     2:08:37.7    26:26.3    0:58.2  1:13:14.3    0:52.3    27:06.7            39 
    3 Karl Edgerton            59                     2:12:17.9    27:04.8    1:21.0  1:14:04.9    1:06.1    28:41.2            79 

FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Laurie Abrams            57                     2:14:53.3    28:58.9    1:16.5  1:12:54.0    1:25.4    30:18.6            56 
    2 Michelle Randall         57                     2:50:51.9    30:55.9    1:56.5  1:43:29.8    2:02.9    32:26.9            70 
    3 Sharon Wheet             56                     3:06:09.3    33:03.8    1:05.0  1:51:27.8    1:22.8    39:10.1            25 

MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Bart Vanbloemen          62                     2:06:45.6    25:31.2    1:04.7  1:13:04.7    1:00.5    26:04.6            36 
    2 Jack Chapman             61                     2:34:45.7    29:00.9    1:53.3  1:32:58.7    1:54.9    28:58.1            68 
    3 Ronald Haven             64                     3:00:59.9    34:01.5    1:21.1  1:45:52.1    1:54.4    37:50.9           101 
    4 Robert Draper            63                     3:20:55.9    41:36.2    1:06.6  1:44:24.3    1:12.1    52:36.8            15 

FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 

MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 

FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Martha Schlenger         65                     2:41:37.6    35:06.9    2:33.9  1:26:19.7    1:44.2    35:52.9             1 

MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 

FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Lynn Pickard             73                     2:46:22.5    32:33.7    1:15.8  1:34:59.2    1:34.8    35:59.1            78 


    Females  

      
                                                 OVERALL RESULTS - WOMEN

Place Cat Name City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No. ===== === ======================= =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 1 AG Athena Shapiro 2:00:29.3 23:33.5 1:17.0 1:09:41.2 0:56.0 25:01.7 105 2 AG Claire Bowen 2:10:32.3 25:59.9 0:48.1 1:16:33.9 0:46.6 26:23.9 120 3 AG Laurie Abrams 2:14:53.3 28:58.9 1:16.5 1:12:54.0 1:25.4 30:18.6 56 4 AG Kim Katko 2:18:39.6 26:20.2 1:20.1 1:21:09.8 0:57.0 28:52.6 111 5 AG Cynthia Edgerton 2:20:26.3 24:40.7 1:31.3 1:25:37.7 0:57.8 27:38.8 107 6 AG Jessica Carranza 2:24:42.8 25:15.1 1:22.4 1:27:29.6 1:38.9 28:56.9 46 7 AG Dylan Drusedum 2:27:07.3 26:11.3 1:22.7 1:30:04.9 1:37.6 27:50.9 110 8 AG Sabrina Somarribas 2:28:37.4 28:48.4 0:59.9 1:29:46.3 1:11.1 27:51.8 52 9 AG Joy Payne 2:31:37.6 29:58.8 1:30.8 1:26:51.8 1:58.9 31:17.4 92 10 AG Nixo Lanning 2:32:42.7 27:11.5 1:20.4 1:27:58.1 1:11.7 35:01.1 61 11 AG Super Kat Becker 2:37:46.0 25:25.7 0:33.0 1:28:34.2 1:19.0 41:54.3 106 12 AG Cindy Leos 2:38:12.9 29:53.7 2:07.2 1:35:11.4 1:04.7 29:56.0 43 13 AG Aubrey Harris 2:38:27.6 27:28.1 1:15.0 1:36:49.7 0:49.4 32:05.6 80 14 AG Martha Schlenger 2:41:37.6 35:06.9 2:33.9 1:26:19.7 1:44.2 35:52.9 1 15 AG Lynn Pickard 2:46:22.5 32:33.7 1:15.8 1:34:59.2 1:34.8 35:59.1 78 16 AG Kathryn Brooks 2:48:08.6 28:35.5 0:27.6 1:46:03.5 0:42.8 32:19.3 82 17 AG Stephanie Daffron 2:50:19.5 29:39.8 1:30.0 1:44:58.0 0:51.7 33:20.2 40 18 AG Michelle Randall 2:50:51.9 30:55.9 1:56.5 1:43:29.8 2:02.9 32:26.9 70 19 AG Constance Williams 3:04:30.2 28:40.6 1:53.7 1:59:17.7 1:05.6 33:32.8 49 20 AG Sharon Wheet 3:06:09.3 33:03.8 1:05.0 1:51:27.8 1:22.8 39:10.1 25 21 AG Lauren Trembly 3:07:33.3 29:57.2 1:59.4 1:57:03.4 1:14.9 37:18.6 65 22 AG Katherine Bassiri 3:31:24.3 35:55.5 2:01.6 2:09:17.2 0:55.8 43:14.3 24 23 AG Stacey Stout 3:34:36.0 31:28.1 1:26.4 2:32:28.2 0:31.0 28:42.4 45

    Males  

                                                    OVERALL RESULTS - MEN

Place Cat Name City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No. ===== === ======================= =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 1 AG Marcos Serna 1:45:19.0 22:22.0 0:34.1 1:02:05.2 0:24.0 19:53.9 87 2 AG Matt Charles 1:46:55.9 21:23.3 1:04.6 1:01:43.4 0:45.5 21:59.1 108 3 AG Shane Treadaway Albuquerque NM 1:47:10.9 21:58.2 1:10.7 1:01:54.6 0:50.1 21:17.4 42 4 AG Aj Olson 1:47:39.3 22:15.5 1:41.4 1:00:36.0 1:11.0 21:55.4 90 5 AG Mike Martin Albuquerque NM 1:54:07.8 22:04.5 0:55.9 1:08:51.8 0:50.5 21:25.3 31 6 AG Doug Kast 1:59:17.5 22:57.0 1:15.7 1:10:15.6 0:51.8 23:57.5 88 7 AG Tony Bettini 2:00:11.7 24:02.0 1:28.6 1:09:06.1 1:23.5 24:11.6 19 8 AG John Lytle 2:01:29.2 23:21.9 1:10.5 1:08:03.2 1:19.9 27:33.8 97 9 AG Joe Hazelton 2:02:40.0 21:15.4 0:54.2 1:15:36.9 1:00.0 23:53.6 121 10 AG Jason Greving 2:04:35.0 24:01.3 1:30.7 1:10:02.6 1:13.8 27:46.7 72 11 AG Eric Russell 2:05:56.1 25:37.4 2:40.3 1:07:13.0 2:01.8 28:23.8 84 12 AG Zachary Collins 2:06:20.4 23:36.4 0:54.2 1:10:35.4 0:46.8 30:27.7 76 13 AG Bart Vanbloemen 2:06:45.6 25:31.2 1:04.7 1:13:04.7 1:00.5 26:04.6 36 14 AG Chris Harris 2:08:37.7 26:26.3 0:58.2 1:13:14.3 0:52.3 27:06.7 39 15 AG Jo Van Cutsem 2:11:18.4 27:08.7 0:42.3 1:10:50.9 0:54.3 31:42.3 38 16 AG Ryan Salmon 2:12:12.7 25:29.2 1:32.1 1:14:38.6 1:36.1 28:56.9 103 17 AG Karl Edgerton 2:12:17.9 27:04.8 1:21.0 1:14:04.9 1:06.1 28:41.2 79 18 AG Brandon Johnson 2:12:27.6 23:37.3 1:14.8 1:18:51.0 1:35.3 27:09.3 50 19 AG Cody Hayes 2:13:36.0 23:58.1 1:42.1 1:21:27.3 1:40.9 24:47.7 118 20 AG Keith Jeneski 2:13:40.8 25:33.2 0:52.1 1:19:34.8 0:45.6 26:55.2 98 21 AG Chuck Breinholt 2:14:12.4 26:17.4 0:57.4 1:18:00.3 0:55.6 28:01.7 73 22 AG Matthew Connelly 2:15:52.6 27:50.3 1:08.6 1:15:42.7 1:02.3 30:08.7 102 23 AG Athlete Unknown 2:15:57.2 26:47.6 1:53.9 1:14:04.4 1:13.3 31:58.1 55 24 AG Michael McKone 2:20:34.3 27:37.4 1:08.2 1:17:17.3 1:28.8 33:02.7 11 25 AG Athlete Unknown 2:21:22.0 28:13.5 1:06.0 1:17:38.2 1:25.7 32:58.6 41 26 AG Krishna Chari 2:28:23.6 25:07.8 0:44.5 1:33:22.2 0:38.1 28:31.1 119 27 AG Matthew Hanson 2:30:06.0 26:38.6 1:55.8 1:28:58.3 1:35.5 30:57.9 109 28 AG Jack Chapman 2:34:45.7 29:00.9 1:53.3 1:32:58.7 1:54.9 28:58.1 68 29 AG Edward Worden 2:46:30.7 34:23.9 1:32.2 1:34:06.9 1:17.8 35:10.1 33 30 AG Richard Fawson 2:48:09.5 32:40.1 1:18.6 1:38:22.5 1:27.1 34:21.3 89 31 AG Jason Payne 2:51:53.4 32:43.3 1:34.7 1:34:28.4 1:40.4 41:26.7 74 32 AG Ronald Haven 3:00:59.9 34:01.5 1:21.1 1:45:52.1 1:54.4 37:50.9 101 33 AG Robert Draper 3:20:55.9 41:36.2 1:06.6 1:44:24.3 1:12.1 52:36.8 15

    Teams    

  
                                            RELAY TEAMS

 RELAY DIVISION: ALL
Place Last Name                      Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ============================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 GALLEGOS TEAM                  2:03:34.1    25:32.2    0:24.3  1:17:18.2    0:30.5    19:49.0            99 
    2 KUUTTILA TEAM                  2:12:03.2    35:59.7    0:40.1  1:05:43.7    0:34.4    29:05.3            32 
    3 CHISLER TEAM                   2:22:13.5    25:44.3    0:27.0  1:28:09.0    0:29.8    27:23.5            83 
    4 MATSUO TEAM                    2:30:07.7    26:47.5    0:35.1  1:34:55.4    0:38.8    27:11.0            85