Liberty Tree Academy XC

Liberty Tree Academy 
Cross Country Meet
Falcon, CO

September 11, 2020

 MyLaps
---- High School ----
---- Middle School ----
BOYS GIRLS BOYS GIRLS
Individual Individual Individual Individual
Teams Teams Teams Teams
IF YOU HAVE ANY QUESTIONS ABOUT THE TIMING & RESULTS, PLEASE CONTACT SID@CCRTiming.com

                                  A W A R D S

                                TEAM AWARDS: HIGH SCHOOL GIRLS

  1.    17  Goldenview Classical Academy             (  26:17.08  2:11:25.40   6:48.40)
=======================================================
  1      1   Bhavana Moore           23:59.80
  2      2   Emma Hehn               24:10.00
  3      3   Abby Wahl               25:48.85
  4      4   Janae Middleton         26:38.55
  5      7   Rachel Maske            30:48.20
  6   (  9)  Kayda Sorensen          31:42.00
  7   ( 10)  Marie Delauro           32:11.40
  8   ( 12)  Makena Weimer           33:22.10
  9   ( 14)  Elizabeth Johnston      33:55.90
 10   ( 15)  Ruby Crouch             36:07.50

  2.    43  Liberty Tree Academy                     (  31:02.04  2:35:10.20   5:48.75)
=======================================================
  1      5   Anna Sawyer             27:34.50
  2      6   Lily Daigrepont         30:43.60
  3      8   Anna Coleman            30:48.90
  4     11   Aliza Kittle            32:39.95
  5     13   Josie Williams          33:23.25


                               TEAM AWARDS: HIGH SCHOOL BOYS


  1.    21  Goldenview Classical Academy             (  22:55.82  1:54:39.10   2:23.20)
=======================================================
  1      2   Biniam Heldt            21:51.25
  2      3   Jakob Gonzales          22:00.00
  3      4   Jackson Moore           22:56.45
  4      5   Mz Wahlers              23:36.95
  5      7   Connor Maske            24:14.45
  6   (  8)  Torin Fischer           25:33.15
  7   (  9)  Aaron Hawkins           29:32.15

  2.    40  Liberty Tree Academy                     (  27:38.10  2:18:10.50   9:49.75)
=======================================================
  1      1   Ayden Wolf              21:22.10
  2      6   Braden Daigrepont       23:57.25
  3     10   Rylan Priddy            30:44.30
  4     11   Isaiah Kittle           30:55.00
  5     12   McKinley Cross          31:11.85
  6   ( 13)  Seth Van Duhoven        34:56.10
  7   ( 14)  Landin Sanders          35:34.00


                              TEAM AWARDS: MIDDLE SCHOOL GIRLS


  1.    15  Parker Core Knowledge Charter School     (  14:25.44  1:12:07.20   3:02.95)
=======================================================
  1      1   Hannah Coe              13:10.10
  2      2   Emma Noyes              13:30.60
  3      3   Harper Fitch            13:30.90
  4      4   Aiyanna Sayatovic       15:42.55
  5      5   Carly Anderson          16:13.05
  6   (  6)  Amanda Mendoza          18:49.90
  7   (  7)  Claire Stohlton         19:16.75


                              TEAM AWARDS: MIDDLE SCHOOL BOYS


  1.    15  Parker Core Knowledge Charter School     (  11:36.46    58:02.30   0:40.75)
=======================================================
  1      1   Sean Chapman            11:25.30
  2      2   Alexander Sayatovic     11:28.15
  3      3   Josiah John             11:30.30
  4      4   Max Halker              11:32.50
  5      5   Ryan Lariccia           12:06.05
  6   (  6)  Keegan Bender           13:35.90
  7   (  7)  William Brandon         14:39.15
  8   (  8)  Guy Gibbs               15:25.35
  9   (  9)  Lincoln Nelson          16:11.50
 10   ( 10)  Reid Draper             19:15.85
 11   ( 11)  Jackson Jenkins         19:42.50
 12   ( 12)  Nathaniel Holland       22:01.05


                            TOP 5 HIGH SCHOOL GIRLS

Place Name                    School                                   Finish   Pace     
===== ======================= ======================================== ======== ===== 
    1 Bhavana Moore           Goldenview Classical Academy             23:59.80  7:44 
    2 Emma Hehn               Goldenview Classical Academy             24:10.00  7:47 
    3 Abby Wahl               Goldenview Classical Academy             25:48.85  8:19 
    4 Janae Middleton         Goldenview Classical Academy             26:38.55  8:35 
    5 Dagny Colle             Front Range Christian School             27:23.30  8:50 

                             TOP 5 HIGH SCHOOL BOYS

Place Name                    School                                   Finish   Pace     
===== ======================= ======================================== ======== ===== 
    1 Evan Keys               Front Range Christian School             18:55.55  6:06 
    2 Kevin Britton           Front Range Christian School             19:40.55  6:21 
    3 Ayden Wolf              Liberty Tree Academy                     21:22.10  6:53 
    4 Biniam Heldt            Goldenview Classical Academy             21:51.25  7:03 
    5 Jakob Gonzales          Goldenview Classical Academy             22:00.00  7:06 

                           TOP 5 MIDDLE SCHOOL GIRLS

Place Name                    School                                   Finish   Pace     
===== ======================= ======================================== ======== ===== 
    1 Hannah Coe              Parker Core Knowledge Charter School     13:10.10  8:19 
    2 Emma Noyes              Parker Core Knowledge Charter School     13:30.60  8:32 
    3 Harper Fitch            Parker Core Knowledge Charter School     13:30.90  8:32 
    4 Aiyanna Sayatovic       Parker Core Knowledge Charter School     15:42.55  9:56 
    5 Carly Anderson          Parker Core Knowledge Charter School     16:13.05 10:15 

                            TOP 5 MIDDLE SCHOOL BOYS

Place Name                    School                                   Finish   Pace     
===== ======================= ======================================== ======== ===== 
    1 Sean Chapman            Parker Core Knowledge Charter School     11:25.30  7:13 
    2 Alexander Sayatovic     Parker Core Knowledge Charter School     11:28.15  7:15 
    3 Josiah John             Parker Core Knowledge Charter School     11:30.30  7:16 
    4 Max Halker              Parker Core Knowledge Charter School     11:32.50  7:18 
    5 Ryan Lariccia           Parker Core Knowledge Charter School     12:06.05  7:39 


   High School - Boys Individuals  

 
                        OVERALL INDIVIDUAL RESULTS: HIGH SCHOOL BOYS

Place TmPl Name                    School                                   Finish   Pace  No.      
===== ==== ======================= ======================================== ======== ===== ===== 
    1      Evan Keys               Front Range Christian School             18:55.55  6:06     2 
    2      Kevin Britton           Front Range Christian School             19:40.55  6:21     3 
    3    1 Ayden Wolf              Liberty Tree Academy                     21:22.10  6:53     6 
    4    2 Biniam Heldt            Goldenview Classical Academy             21:51.25  7:03    14 
    5    3 Jakob Gonzales          Goldenview Classical Academy             22:00.00  7:06    13 
    6      Ray Lopez               Colorado Military Academy                22:14.95  7:10    58 
    7    4 Jackson Moore           Goldenview Classical Academy             22:56.45  7:24    17 
    8      Kaden Almaguer          Colorado Military Academy                23:21.20  7:32    60 
    9    5 Mz Wahlers              Goldenview Classical Academy             23:36.95  7:37    19 
   10      Evan Vander Ploeg       Front Range Christian School             23:37.95  7:37     1 
   11    6 Braden Daigrepont       Liberty Tree Academy                     23:57.25  7:43     5 
   12    7 Connor Maske            Goldenview Classical Academy             24:14.45  7:49    16 
   13    8 Torin Fischer           Goldenview Classical Academy             25:33.15  8:14    12 
   14    9 Aaron Hawkins           Goldenview Classical Academy             29:32.15  9:31    15 
   15   10 Rylan Priddy            Liberty Tree Academy                     30:44.30  9:54     7 
   16   11 Isaiah Kittle           Liberty Tree Academy                     30:55.00  9:58    10 
   17   12 McKinley Cross          Liberty Tree Academy                     31:11.85 10:03     9 
   18      Xavier Xavier Brownlowe Colorado Military Academy                33:48.30 10:54    59 
   19   13 Seth Van Duhoven        Liberty Tree Academy                     34:56.10 11:15    11 
   20   14 Landin Sanders          Liberty Tree Academy                     35:34.00 11:28     8 


   High School - Boys Teams 

 
                               TEAM RESULTS: HIGH SCHOOL BOYS


  1.    21  Goldenview Classical Academy             (  22:55.82  1:54:39.10   2:23.20)
=======================================================
  1      2   Biniam Heldt            21:51.25
  2      3   Jakob Gonzales          22:00.00
  3      4   Jackson Moore           22:56.45
  4      5   Mz Wahlers              23:36.95
  5      7   Connor Maske            24:14.45
  6   (  8)  Torin Fischer           25:33.15
  7   (  9)  Aaron Hawkins           29:32.15

  2.    40  Liberty Tree Academy                     (  27:38.10  2:18:10.50   9:49.75)
=======================================================
  1      1   Ayden Wolf              21:22.10
  2      6   Braden Daigrepont       23:57.25
  3     10   Rylan Priddy            30:44.30
  4     11   Isaiah Kittle           30:55.00
  5     12   McKinley Cross          31:11.85
  6   ( 13)  Seth Van Duhoven        34:56.10
  7   ( 14)  Landin Sanders          35:34.00




   High School - Girls Individuals  

 
                       OVERALL INDIVIDUAL RESULTS: HIGH SCHOOL GIRLS

Place TmPl Name                    School                                   Finish   Pace  No.      
===== ==== ======================= ======================================== ======== ===== ===== 
    1    1 Bhavana Moore           Goldenview Classical Academy             23:59.80  7:44    34 
    2    2 Emma Hehn               Goldenview Classical Academy             24:10.00  7:47    30 
    3    3 Abby Wahl               Goldenview Classical Academy             25:48.85  8:19    36 
    4    4 Janae Middleton         Goldenview Classical Academy             26:38.55  8:35    33 
    5      Dagny Colle             Front Range Christian School             27:23.30  8:50    20 
    6    5 Anna Sawyer             Liberty Tree Academy                     27:34.50  8:53    22 
    7    6 Lily Daigrepont         Liberty Tree Academy                     30:43.60  9:54    25 
    8    7 Rachel Maske            Goldenview Classical Academy             30:48.20  9:56    32 
    9    8 Anna Coleman            Liberty Tree Academy                     30:48.90  9:56    21 
   10    9 Kayda Sorensen          Goldenview Classical Academy             31:42.00 10:13    35 
   11   10 Marie Delauro           Goldenview Classical Academy             32:11.40 10:22    28 
   12   11 Aliza Kittle            Liberty Tree Academy                     32:39.95 10:32    24 
   13      Makena Weimer           Goldenview Classical Academy             33:22.10 10:45    37 
   14   12 Josie Williams          Liberty Tree Academy                     33:23.25 10:46    23 
   15      Elizabeth Johnston      Goldenview Classical Academy             33:55.90 10:56    31 
   16      Ruby Crouch             Goldenview Classical Academy             36:07.50 11:38    26 


   High School - Girls Teams  

   
                             TEAM RESULTS: HIGH SCHOOL - GIRLS


  1.    17  Goldenview Classical Academy             (  26:17.08  2:11:25.40   6:48.40)
=======================================================
  1      1   Bhavana Moore           23:59.80
  2      2   Emma Hehn               24:10.00
  3      3   Abby Wahl               25:48.85
  4      4   Janae Middleton         26:38.55
  5      7   Rachel Maske            30:48.20
  6   (  9)  Kayda Sorensen          31:42.00
  7   ( 10)  Marie Delauro           32:11.40
  8   ( 12)  Makena Weimer           33:22.10
  9   ( 14)  Elizabeth Johnston      33:55.90
 10   ( 15)  Ruby Crouch             36:07.50

  2.    43  Liberty Tree Academy                     (  31:02.04  2:35:10.20   5:48.75)
=======================================================
  1      5   Anna Sawyer             27:34.50
  2      6   Lily Daigrepont         30:43.60
  3      8   Anna Coleman            30:48.90
  4     11   Aliza Kittle            32:39.95
  5     13   Josie Williams          33:23.25




   Middle School - Boys Individuals  

     
                       OVERALL INDIVIDUAL RESULTS: MIDDLE SCHOOL BOYS

Place TmPl Name                    School                                   Finish   Pace  No.      
===== ==== ======================= ======================================== ======== ===== ===== 
    1    1 Sean Chapman            Parker Core Knowledge Charter School     11:25.30  7:13    42 
    2    2 Alexander Sayatovic     Parker Core Knowledge Charter School     11:28.15  7:15    41 
    3    3 Josiah John             Parker Core Knowledge Charter School     11:30.30  7:16    68 
    4    4 Max Halker              Parker Core Knowledge Charter School     11:32.50  7:18    39 
    5    5 Ryan Lariccia           Parker Core Knowledge Charter School     12:06.05  7:39    44 
    6      Michael Coleman         Liberty Tree Academy                     13:34.85  8:35    48 
    7    6 Keegan Bender           Parker Core Knowledge Charter School     13:35.90  8:36    46 
    8    7 William Brandon         Parker Core Knowledge Charter School     14:39.15  9:16    40 
    9      Joshua Totino           Colorado Military Academy                14:49.80  9:22    63 
   10      Guy Gibbs               Parker Core Knowledge Charter School     15:25.35  9:45    67 
   11      Elijah Adkins           Liberty Tree Academy                     15:47.40  9:59    47 
   12      Lincoln Nelson          Parker Core Knowledge Charter School     16:11.50 10:14    69 
   13      Reid Draper             Parker Core Knowledge Charter School     19:15.85 12:10    66 
   14      Jackson Jenkins         Parker Core Knowledge Charter School     19:42.50 12:27    45 
   15      Antonio Salinas Mayo    Liberty Tree Academy                     20:29.25 12:57    49 
   16      Nathaniel Holland       Parker Core Knowledge Charter School     22:01.05 13:55    43 


   Middle School - Boys Teams  

 
                              TEAM RESULTS: MIDDLE SCHOOL BOYS


  1.    15  Parker Core Knowledge Charter School     (  11:36.46    58:02.30   0:40.75)
=======================================================
  1      1   Sean Chapman            11:25.30
  2      2   Alexander Sayatovic     11:28.15
  3      3   Josiah John             11:30.30
  4      4   Max Halker              11:32.50
  5      5   Ryan Lariccia           12:06.05
  6   (  6)  Keegan Bender           13:35.90
  7   (  7)  William Brandon         14:39.15
  8   (  8)  Guy Gibbs               15:25.35
  9   (  9)  Lincoln Nelson          16:11.50
 10   ( 10)  Reid Draper             19:15.85
 11   ( 11)  Jackson Jenkins         19:42.50
 12   ( 12)  Nathaniel Holland       22:01.05




   Middle School - Girls Individuals  

   
                     OVERALL INDIVIDUAL RESULTS: MIDDLE SCHOOL - GIRLS

Place TmPl Name                    School                                   Finish   Pace  No.      
===== ==== ======================= ======================================== ======== ===== ===== 
    1    1 Hannah Coe              Parker Core Knowledge Charter School     13:10.10  8:19    51 
    2    2 Emma Noyes              Parker Core Knowledge Charter School     13:30.60  8:32    56 
    3    3 Harper Fitch            Parker Core Knowledge Charter School     13:30.90  8:32    54 
    4    4 Aiyanna Sayatovic       Parker Core Knowledge Charter School     15:42.55  9:56    55 
    5    5 Carly Anderson          Parker Core Knowledge Charter School     16:13.05 10:15    65 
    6    6 Amanda Mendoza          Parker Core Knowledge Charter School     18:49.90 11:54    52 
    7    7 Claire Stohlton         Parker Core Knowledge Charter School     19:16.75 12:11    50 


   Middle School - Girls Teams  

  
                             TEAM RESULTS: MIDDLE SCHOOL GIRLS


  1.    15  Parker Core Knowledge Charter School     (  14:25.44  1:12:07.20   3:02.95)
=======================================================
  1      1   Hannah Coe              13:10.10
  2      2   Emma Noyes              13:30.60
  3      3   Harper Fitch            13:30.90
  4      4   Aiyanna Sayatovic       15:42.55
  5      5   Carly Anderson          16:13.05
  6   (  6)  Amanda Mendoza          18:49.90
  7   (  7)  Claire Stohlton         19:16.75