Cross Fit Triathlon
If you still have a timing chip, please return it. Click HERE for instructions 
If you have any questions about the timing or results, contact
Sid@CCRTiming.com
Awards
Men Women Teams

MyLaps

 

    Awards  

                                                       OVERALL WINNERS
Place Name                         City/state          Total     Swim       Workout1 Bike       Workout2 Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ======== ========== ======== ========== ===== 
    1 Clark Smith             M                       1:03:00.0     6:30.7   3:50.0    31:31.2   7:29.3    13:38.9    11 
    2 Matthew Carpentier      M                       1:10:20.0     6:23.2   4:25.0    32:36.3   9:50.4    17:05.1    13 
    3 Jan Bear                M                       1:12:25.8     8:10.6   5:18.9    29:49.6  11:22.7    17:44.1    27 

    1 Liz Miller              F                       1:04:15.4     6:10.2   4:18.8    31:57.9   7:41.8    14:06.7    31 
    2 Erin Pettyjohn          F                       1:06:00.8     8:25.3   3:58.4    33:43.4   6:29.4    13:24.3    35 
    3 Erin McDaniel           F                       1:07:33.6     7:16.5   4:05.0    34:09.5   7:05.4    14:57.3    36 


 
                                                   2 PERSON RELAY AWARDS

Place Team Name                      Total     Swim       Workout1 Bike       Workout2 Run        No.      
===== ============================== ========= ========== ======== ========== ======== ========== ===== 
    1 SMITH STRUM                    1:21:55.5     7:24.5   6:21.6    40:31.8  10:15.7    17:21.9    53 
    2 HARMON BERMUDEZ                1:26:38.9    10:12.6   7:28.1    41:19.6  11:08.9    16:29.7    51 
    3 MCCLUNE GARCIA                 1:35:26.7     9:33.1   7:14.9    49:58.7  10:40.7    17:59.3    55 


 
                                                   3 PERSON RELAY AWARDS

Place Team Name                      Total     Swim       Workout1 Bike       Workout2 Run        No.      
===== ============================== ========= ========== ======== ========== ======== ========== ===== 
    1 RHOTEN ROBELS MATTE            1:11:27.7     7:14.8   4:52.2    34:51.7   8:20.7    16:08.3    61 
    2 JACKIE CRAIG FELICIA           1:22:25.3     9:14.6   7:23.2    36:47.1  13:46.3    15:14.1    67 
    3 RAEL PARRAZ VALLES             1:25:14.6    10:47.2   6:04.8    41:11.0  10:12.3    16:59.3    65 


    Men  

                                                 OVERALL RESULTS - MEN

Place Name                    City/state          Total     Swim       Workout1 Bike       Workout2 Run        No.      
===== ======================= =================== ========= ========== ======== ========== ======== ========== =====
    1 Clark Smith                                 1:03:00.0     6:30.7   3:50.0    31:31.2   7:29.3    13:38.9    11
    2 Matthew Carpentier                          1:10:20.0     6:23.2   4:25.0    32:36.3   9:50.4    17:05.1    13
    3 Jan Bear                                    1:12:25.8     8:10.6   5:18.9    29:49.6  11:22.7    17:44.1    27
    4 Kevin Williams                              1:12:39.7     6:51.8   6:01.4    36:02.6   7:53.1    15:50.9    26
    5 Brian Chavez                                1:19:17.2     7:50.9   5:48.2    37:23.2  11:08.9    17:06.2    22
    6 Jeff Bowen                                  1:20:15.0     8:17.2   5:24.9    41:59.2   9:11.0    15:22.8    19
    7 Ossie Steward                               1:22:52.4     5:26.5   5:07.7    37:20.0  12:34.7    22:23.6    14
    8 Kelly Messer                                1:27:43.0     8:25.6   5:47.2    42:06.9  11:42.5    19:40.9    16
    9 Joel Piarowski                              1:27:43.5     9:49.0   6:15.5    38:44.6  13:04.2    19:50.3    17
   10 Rolando Fernandez                           1:28:43.8    15:30.6   5:45.4    41:32.4   9:39.2    16:16.3    25
   11 Dave Prye                                   1:29:15.6     6:45.3   9:54.9    42:47.7  11:51.0    17:56.7    18
   12 Raul Fernandez                              1:34:22.8    11:45.5   6:45.3    43:55.6  11:33.9    20:22.5    24
   13 Brandon Wilcox                              1:36:22.4     9:46.2   7:07.1    45:41.6  11:57.5    21:50.1    21
   14 Ryan Schultz                                1:45:44.7     9:49.0   7:43.3    50:43.3  13:31.7    23:57.5    23
   15 John Willgohs                               1:47:27.6    10:54.1   6:47.2    42:45.1  16:25.9    30:35.3    28
   16 Chris Baldwin                               2:00:36.0    12:27.9  12:53.4    48:49.5  19:38.3    26:47.0    12

    Women  

                                                 OVERALL RESULTS - WOMEN

Place Name City/state Total Swim Workout1 Bike Workout2 Run No. ===== ======================= =================== ========= ========== ======== ========== ======== ========== ===== 1 Liz Miller 1:04:15.4 6:10.2 4:18.8 31:57.9 7:41.8 14:06.7 31 2 Erin Pettyjohn 1:06:00.8 8:25.3 3:58.4 33:43.4 6:29.4 13:24.3 35 3 Erin McDaniel 1:07:33.6 7:16.5 4:05.0 34:09.5 7:05.4 14:57.3 36 4 Amy Gee 1:07:43.7 6:17.3 4:27.6 34:23.3 7:30.8 15:04.8 34 5 Tori Bushnell 1:09:02.6 5:30.1 4:05.9 37:47.2 6:52.6 14:46.9 46 6 Laura Taylor 1:12:02.1 6:50.7 4:55.3 34:30.8 8:14.3 17:31.0 33 7 Jj Bear 1:18:43.8 6:05.1 5:13.3 33:11.8 10:58.6 23:15.1 38 8 Samantha Bear 1:20:43.2 6:50.1 4:28.7 37:25.7 9:26.6 22:32.1 32 9 Maripat Glover 1:24:43.3 8:30.2 4:45.1 40:09.1 9:35.1 21:43.8 42 10 Stephanie Cinocco 1:28:43.3 9:27.8 6:05.0 41:51.0 11:13.1 20:06.5 44 11 Andrea Brewer 1:32:09.0 9:20.9 6:48.8 46:15.8 11:10.0 18:33.6 45 12 Danielle Searle 1:34:33.4 9:22.4 7:54.6 43:12.7 12:47.1 21:16.7 47 13 Kathy Seidman 1:40:16.9 6:53.3 6:10.7 43:36.7 11:37.3 31:58.9 48 14 Lucille Fields 1:41:48.3 9:41.9 8:04.6 49:56.8 14:46.0 19:19.2 43 15 Ashley Schweizer 1:45:26.5 10:56.4 5:46.7 51:19.8 10:18.4 27:05.3 49 16 Renee Holmes 1:47:21.7 9:55.0 9:22.7 48:03.9 11:47.6 28:12.6 41
  

    Teams  

                                                     2 PERSON RELAY RESULTS

                                                                
Place Team Name                      Total     Swim       Workout1 Bike       Workout2 Run        No.      
===== ============================== ========= ========== ======== ========== ======== ========== ===== 
    1 SMITH STRUM                    1:21:55.5     7:24.5   6:21.6    40:31.8  10:15.7    17:21.9    53 
    2 HARMON BERMUDEZ                1:26:38.9    10:12.6   7:28.1    41:19.6  11:08.9    16:29.7    51 
    3 MCCLUNE GARCIA                 1:35:26.7     9:33.1   7:14.9    49:58.7  10:40.7    17:59.3    55 
    4 WORTHEN SENYE                  1:37:10.3    11:14.6   7:22.2    47:21.2  11:47.7    19:24.7    52 


                                                    3 PERSON RELAY RESULTS

                                                        
Place Team Name                      Total     Swim       Workout1 Bike       Workout2 Run        No.      
===== ============================== ========= ========== ======== ========== ======== ========== ===== 
    1 RHOTEN ROBELS MATTE            1:11:27.7     7:14.8   4:52.2    34:51.7   8:20.7    16:08.3    61 
    2 JACKIE CRAIG FELICIA           1:22:25.3     9:14.6   7:23.2    36:47.1  13:46.3    15:14.1    67 
    3 RAEL PARRAZ VALLES             1:25:14.6    10:47.2   6:04.8    41:11.0  10:12.3    16:59.3    65 
    4 DIETZ ASPEN JANSEN             1:26:03.4     6:12.6   5:43.9    47:06.2   9:57.3    17:03.5    64 
    5 SHANNON BURKHAR PLUS           1:37:45.2    11:24.5   7:24.0    41:19.7  16:59.7    20:37.4    62 
    6 LOPEZ SHAY PLUS                1:39:31.6    10:35.3   6:29.9    48:05.9  14:13.2    20:07.4    66 
    7 SCHROEDER SHELBY PLUS          1:46:48.0     6:10.8   7:03.8  1:04:55.2  10:52.9    17:45.4    63