January 16, 2016 JL SorensonHerriman, Utah

MyLaps

          

ChronoTrack

ADULTS
Awards Females Males Age Groups
KIDS
Awards Girls Boys Age Groups
IF YOU HAVE ANY QUESTIONS ABOUT THE TIMING & RESULTS,CONTACT SID@CCRTiming.com

   Adult Awards   


                                               O V E R A L L   W I N N E R S

                                                               OVERALL MALES

Place Name                       Div   City/state          Total   Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Mark Smith                 M2529 Herriman UT           34:10    4:28    0:33   13:40    0:22   15:09 725   
    2 Jeremy Bitner              M4044 UT                    34:16    4:17    0:38   13:48    0:25   15:10 778   
    3 Norm Weldon                M5559 South Jordan UT       36:10    4:28    0:38   14:59    0:21   15:45 726   

                                                              OVERALL FEMALES

    1 Brandie Hoban              F3539 Stansbury Park UT     37:47    4:15    0:34   16:23    0:29   16:08 722   
    2 Heather Hinckley           F3034 Bluffdale UT          39:07    4:34    1:24   16:01    0:27   16:43 753   
    3 Natalie Jaynes             F3034 Herriman UT           42:15    4:12    1:48   18:07    0:29   17:41 754   

                                             A G E   G R O U P   W I N N E R S

MALE AGE GROUP:  1 - 14
Place Name                       Div   City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== ===== =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

FEMALE AGE GROUP:  1 - 14
    1 Amanda Maynard             F0114 West Jordan UT        1:03:10    9:24    6:26   21:21    0:43   25:18 757   

MALE AGE GROUP:  15 - 18

FEMALE AGE GROUP:  15 - 18

MALE AGE GROUP:  19 - 24
    1 Brody Howe                 M1924 UT                      39:44    3:57    0:53   15:18    0:27   19:10 777   

FEMALE AGE GROUP:  19 - 24

MALE AGE GROUP:  25 - 29
    1 Jaxon Ames                 M2529 Provo UT                41:23    5:45    2:53   16:07    0:21   16:18 719   
    2 Nathan Larsen              M2529 Provo UT                49:15    6:10    3:02   21:00    0:47   18:17 723   

FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
    1 Angeline Muliawan          F2529 Irvine CA               46:00    7:38    2:31   17:09    1:30   17:13 749   
    2 Yolanda Lopez              F2529 Midvale UT              53:56    8:38    3:33   19:55    0:28   21:23 748   
 

MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Name                       Div   City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== ===== =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Rhett Gagon                M3034 Eagle Mountain UT       41:21    4:54    1:41   16:26    0:22   18:00 721   
    2 Benjamin Reese             M3034 West Jordan UT          42:21    6:48    2:02   14:59    0:28   18:07 750   
    3 Logan Boyd                 M3034 Herriman UT             43:02    4:50    1:21   17:11    0:48   18:53 746   

FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
    1 Lynette Bowers             F3034 Riverton UT             46:20    7:16    1:40   21:34    0:25   15:26 774   
    2 Mary Ann Forman            F3034 West Jordan UT          48:21    5:28    1:23   19:07    0:31   21:55 727   
    3 Deborah Brown              F3034 Renton WA               50:05    9:25    2:08   19:50    0:31   18:12 747   

MALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 Jonathan Bowers            M3539 Riverton UT             38:37    4:27    1:27   16:04    0:39   16:01 718   
    2 Aaron Harker               M3539 South Jordan UT         46:06    5:47    2:18   16:16    0:26   21:21 734   

FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 Kelli Hansen               F3539 Herriman UT             46:01    3:49    1:55   16:29    0:21   23:29 728   
    2 Crystal Garner             F3539 South Jordan UT         46:16    5:06    1:29   16:18    0:32   22:53 730   
    3 Ali Snow                   F3539 Toquerville UT          53:40    7:42    3:25   22:12    0:37   19:45 742   

MALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 Will Howe                  M4044 Salt Lake City UT       36:29    3:41    0:37   15:35    0:32   16:05 716   
    2 Chris Raemer               M4044 Herriman UT             37:19    3:14    1:22   14:44    0:24   17:38 715   
    3 Brandon Preece             M4044 Herriman UT             42:08    4:40    3:08   15:44    0:22   18:17 741   

FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 Teri Paskvan               F4044 Stansbury Park UT       48:51    7:37    1:37   21:10    0:25   18:05 775   
    2 Denise Taylor              F4044 Herriman UT             49:20    5:32    2:10   18:52    0:31   22:16 733   
    3 Kristie Miller             F4044 Herriman UT             50:34    4:43    2:40   19:02    0:27   23:44 756   

MALE AGE GROUP:  45 - 49
    1 John Jones                 M4549 Sandy UT                50:48    6:30    3:17   17:07    0:36   23:20 745   

FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
    1 Catherine Atnip            F4549 Herriman UT             45:42    4:22    0:56   18:53    0:37   20:55 720   
    2 Melissa Sedrick            F4549 Herriman UT             54:24    6:18    2:51   19:19    0:41   25:15 732   
    3 Janine Wandell             F4549 Riverton UT           1:00:44    7:05    2:36   20:28    0:39   29:58 736   

MALE AGE GROUP:  50 - 54
    1 Juergen Korbanka           M5054 Herriman UT             38:53    4:17    2:45   14:50    0:38   16:25 729   
    2 Thomas Otto                M5054 West Jordan UT          50:27    8:11    3:32   15:58    0:31   22:17 740   

FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
    1 Kathleen Lebeau            F5054 Herriman UT             58:08    7:31    1:20   18:25    2:17   28:36 731   
 

MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Name                       Div   City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== ===== =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Randy Rummler              M5559 Salt Lake City UT       42:33    5:08    0:41   16:39    0:26   19:41 724   
    2 Randy Dickman              M5559 UT                      43:31    5:41    2:11   16:25    0:41   18:34 782   
    3 Ken Shirley                M5559 Lehi UT                 48:27    8:06    2:33   15:05    0:31   22:14 738   

FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
    1 Carrie Hix                 F5559 Cedar Hills UT          53:37    8:14    2:49   18:37    1:14   22:45 735   

   Adult Females   

Place Name                       City/state          Div   Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2     Run  Bib#     
===== ========================== =================== ===== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Brandie Hoban              Stansbury Park UT   F3539     37:47    4:15    0:34   16:23    0:29   16:08 722   
    2 Heather Hinckley           Bluffdale UT        F3034     39:07    4:34    1:24   16:01    0:27   16:43 753   
    3 Natalie Jaynes             Herriman UT         F3034     42:15    4:12    1:48   18:07    0:29   17:41 754   
    4 Catherine Atnip            Herriman UT         F4549     45:42    4:22    0:56   18:53    0:37   20:55 720   
    5 Angeline Muliawan          Irvine CA           F2529     46:00    7:38    2:31   17:09    1:30   17:13 749   
    6 Kelli Hansen               Herriman UT         F3539     46:01    3:49    1:55   16:29    0:21   23:29 728   
    7 Crystal Garner             South Jordan UT     F3539     46:16    5:06    1:29   16:18    0:32   22:53 730   
    8 Lynette Bowers             Riverton UT         F3034     46:20    7:16    1:40   21:34    0:25   15:26 774   
    9 Mary Ann Forman            West Jordan UT      F3034     48:21    5:28    1:23   19:07    0:31   21:55 727   
   10 Teri Paskvan               Stansbury Park UT   F4044     48:51    7:37    1:37   21:10    0:25   18:05 775   
   11 Denise Taylor              Herriman UT         F4044     49:20    5:32    2:10   18:52    0:31   22:16 733   
   12 Deborah Brown              Renton WA           F3034     50:05    9:25    2:08   19:50    0:31   18:12 747   
   13 Kristie Miller             Herriman UT         F4044     50:34    4:43    2:40   19:02    0:27   23:44 756   
   14 Carrie Hix                 Cedar Hills UT      F5559     53:37    8:14    2:49   18:37    1:14   22:45 735   
   15 Ali Snow                   Toquerville UT      F3539     53:40    7:42    3:25   22:12    0:37   19:45 742   
   16 Yolanda Lopez              Midvale UT          F2529     53:56    8:38    3:33   19:55    0:28   21:23 748   
   17 Melissa Sedrick            Herriman UT         F4549     54:24    6:18    2:51   19:19    0:41   25:15 732   
   18 Kathleen Lebeau            Herriman UT         F5054     58:08    7:31    1:20   18:25    2:17   28:36 731   
   19 Mandy Patton               Draper UT           F4044     59:49    8:54    4:23   20:34    0:33   25:27 758   
   20 Janine Wandell             Riverton UT         F4549   1:00:44    7:05    2:36   20:28    0:39   29:58 736   
   21 Rebecca Petrie             North Las Vegas NV  F3034   1:02:58    8:30    3:37   21:02    1:05   28:47 744   
   22 Amanda Maynard             West Jordan UT      F0114   1:03:10    9:24    6:26   21:21    0:43   25:18 757   
   23 Karla Hendricks            Riverton UT         F3539   1:12:52    8:15    2:37   22:14    0:36   39:12 759   

   Adult Males   

Place Name                       City/state          Div   Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2     Run  Bib#     
===== ========================== =================== ===== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Mark Smith                 Herriman UT         M2529     34:10    4:28    0:33   13:40    0:22   15:09 725   
    2 Jeremy Bitner              UT                  M4044     34:16    4:17    0:38   13:48    0:25   15:10 778   
    3 Norm Weldon                South Jordan UT     M5559     36:10    4:28    0:38   14:59    0:21   15:45 726   
    4 Will Howe                  Salt Lake City UT   M4044     36:29    3:41    0:37   15:35    0:32   16:05 716   
    5 Chris Raemer               Herriman UT         M4044     37:19    3:14    1:22   14:44    0:24   17:38 715   
    6 Jonathan Bowers            Riverton UT         M3539     38:37    4:27    1:27   16:04    0:39   16:01 718   
    7 Juergen Korbanka           Herriman UT         M5054     38:53    4:17    2:45   14:50    0:38   16:25 729   
    8 Brody Howe                 UT                  M1924     39:44    3:57    0:53   15:18    0:27   19:10 777   
    9 Rhett Gagon                Eagle Mountain UT   M3034     41:21    4:54    1:41   16:26    0:22   18:00 721   
   10 Jaxon Ames                 Provo UT            M2529     41:23    5:45    2:53   16:07    0:21   16:18 719   
   11 Brandon Preece             Herriman UT         M4044     42:08    4:40    3:08   15:44    0:22   18:17 741   
   12 Benjamin Reese             West Jordan UT      M3034     42:21    6:48    2:02   14:59    0:28   18:07 750   
   13 Randy Rummler              Salt Lake City UT   M5559     42:33    5:08    0:41   16:39    0:26   19:41 724   
   14 Logan Boyd                 Herriman UT         M3034     43:02    4:50    1:21   17:11    0:48   18:53 746   
   15 Randy Dickman              UT                  M5559     43:31    5:41    2:11   16:25    0:41   18:34 782   
   16 Aaron Harker               South Jordan UT     M3539     46:06    5:47    2:18   16:16    0:26   21:21 734   
   17 Spencer Quistberg          Herriman UT         M3034     48:15    9:53    2:16   16:14    0:29   19:25 737   
   18 Ken Shirley                Lehi UT             M5559     48:27    8:06    2:33   15:05    0:31   22:14 738   
   19 Nathan Larsen              Provo UT            M2529     49:15    6:10    3:02   21:00    0:47   18:17 723   
   20 Richard Larsen             Riverton UT         M5559     50:00    9:08    1:50   17:46    0:35   20:43 743   
   21 Vini Carva                 UT                  M3034     50:03                                         780   
   22 Thomas Otto                West Jordan UT      M5054     50:27    8:11    3:32   15:58    0:31   22:17 740   
   23 John Jones                 Sandy UT            M4549     50:48    6:30    3:17   17:07    0:36   23:20 745   
   24 Nathan Jaynes              Herriman UT         M3034     53:10    4:32    2:33   17:40    0:32   27:55 776   

   Adult Age Groups   

MALE AGE GROUP:  1 - 14
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

FEMALE AGE GROUP:  1 - 14
    1 Amanda Maynard              14 West Jordan UT        1:03:10    9:24    6:26   21:21    0:43   25:18 757   

MALE AGE GROUP:  15 - 18
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

FEMALE AGE GROUP:  15 - 18
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

MALE AGE GROUP:  19 - 24
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Brody Howe                  23 UT                      39:44    3:57    0:53   15:18    0:27   19:10 777   

FEMALE AGE GROUP:  19 - 24
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Mark Smith                  28 Herriman UT             34:10    4:28    0:33   13:40    0:22   15:09 725   
    2 Jaxon Ames                  25 Provo UT                41:23    5:45    2:53   16:07    0:21   16:18 719   
    3 Nathan Larsen               25 Provo UT                49:15    6:10    3:02   21:00    0:47   18:17 723   

FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Angeline Muliawan           29 Irvine CA               46:00    7:38    2:31   17:09    1:30   17:13 749   
    2 Yolanda Lopez               28 Midvale UT              53:56    8:38    3:33   19:55    0:28   21:23 748   

MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Rhett Gagon                 34 Eagle Mountain UT       41:21    4:54    1:41   16:26    0:22   18:00 721   
    2 Benjamin Reese              34 West Jordan UT          42:21    6:48    2:02   14:59    0:28   18:07 750   
    3 Logan Boyd                  30 Herriman UT             43:02    4:50    1:21   17:11    0:48   18:53 746   
    4 Spencer Quistberg           33 Herriman UT             48:15    9:53    2:16   16:14    0:29   19:25 737   
    5 Vini Carva                  31 UT                      50:03                                         780   
    6 Nathan Jaynes               31 Herriman UT             53:10    4:32    2:33   17:40    0:32   27:55 776   

FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Heather Hinckley            34 Bluffdale UT            39:07    4:34    1:24   16:01    0:27   16:43 753   
    2 Natalie Jaynes              30 Herriman UT             42:15    4:12    1:48   18:07    0:29   17:41 754   
    3 Lynette Bowers              34 Riverton UT             46:20    7:16    1:40   21:34    0:25   15:26 774   
    4 Mary Ann Forman             33 West Jordan UT          48:21    5:28    1:23   19:07    0:31   21:55 727   
    5 Deborah Brown               31 Renton WA               50:05    9:25    2:08   19:50    0:31   18:12 747   
    6 Rebecca Petrie              34 North Las Vegas NV    1:02:58    8:30    3:37   21:02    1:05   28:47 744   

MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Jonathan Bowers             35 Riverton UT             38:37    4:27    1:27   16:04    0:39   16:01 718   
    2 Aaron Harker                37 South Jordan UT         46:06    5:47    2:18   16:16    0:26   21:21 734   

FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Brandie Hoban               37 Stansbury Park UT       37:47    4:15    0:34   16:23    0:29   16:08 722   
    2 Kelli Hansen                37 Herriman UT             46:01    3:49    1:55   16:29    0:21   23:29 728   
    3 Crystal Garner              39 South Jordan UT         46:16    5:06    1:29   16:18    0:32   22:53 730   
    4 Ali Snow                    35 Toquerville UT          53:40    7:42    3:25   22:12    0:37   19:45 742   
    5 Karla Hendricks             35 Riverton UT           1:12:52    8:15    2:37   22:14    0:36   39:12 759   

MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Jeremy Bitner               41 UT                      34:16    4:17    0:38   13:48    0:25   15:10 778   
    2 Will Howe                   44 Salt Lake City UT       36:29    3:41    0:37   15:35    0:32   16:05 716   
    3 Chris Raemer                40 Herriman UT             37:19    3:14    1:22   14:44    0:24   17:38 715   
    4 Brandon Preece              40 Herriman UT             42:08    4:40    3:08   15:44    0:22   18:17 741   

FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Teri Paskvan                43 Stansbury Park UT       48:51    7:37    1:37   21:10    0:25   18:05 775   
    2 Denise Taylor               40 Herriman UT             49:20    5:32    2:10   18:52    0:31   22:16 733   
    3 Kristie Miller              44 Herriman UT             50:34    4:43    2:40   19:02    0:27   23:44 756   
    4 Mandy Patton                40 Draper UT               59:49    8:54    4:23   20:34    0:33   25:27 758   

MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 John Jones                  47 Sandy UT                50:48    6:30    3:17   17:07    0:36   23:20 745   

FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Catherine Atnip             45 Herriman UT             45:42    4:22    0:56   18:53    0:37   20:55 720   
    2 Melissa Sedrick             47 Herriman UT             54:24    6:18    2:51   19:19    0:41   25:15 732   
    3 Janine Wandell              46 Riverton UT           1:00:44    7:05    2:36   20:28    0:39   29:58 736   

MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Juergen Korbanka            52 Herriman UT             38:53    4:17    2:45   14:50    0:38   16:25 729   
    2 Thomas Otto                 50 West Jordan UT          50:27    8:11    3:32   15:58    0:31   22:17 740   

FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Kathleen Lebeau             51 Herriman UT             58:08    7:31    1:20   18:25    2:17   28:36 731   

MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Norm Weldon                 55 South Jordan UT         36:10    4:28    0:38   14:59    0:21   15:45 726   
    2 Randy Rummler               55 Salt Lake City UT       42:33    5:08    0:41   16:39    0:26   19:41 724   
    3 Randy Dickman               59 UT                      43:31    5:41    2:11   16:25    0:41   18:34 782   
    4 Ken Shirley                 58 Lehi UT                 48:27    8:06    2:33   15:05    0:31   22:14 738   
    5 Richard Larsen              59 Riverton UT             50:00    9:08    1:50   17:46    0:35   20:43 743   

FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Carrie Hix                  56 Cedar Hills UT          53:37    8:14    2:49   18:37    1:14   22:45 735   

   Kids Awards 

                                         
                                               O V E R A L L   W I N N E R S

                                                               OVERALL MALES

Place Name                       Div   City/state          Total   Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Alek Lagerstedt            B1314 Pleasant Grove        14:57    0:56    1:47    5:23    0:20    6:33 762   
    2 Andrew Atnip               B1112 Herriman              15:17    0:44    0:42    5:51    0:19    7:44 761   
    3 Brayden Devries            B0910 UT                    19:49                            0:28    8:15 779   

                                                              OVERALL FEMALES

    1 Shelby Hawes               G1112 Herriman              18:02    0:45    1:23    6:50    0:21    8:45 784   
    2 Brianna Hoban              G0108 Stansbury Park        20:28    1:46    1:59    6:45    0:21    9:38 763   
    3 Hailey Hendrickson         G1112 Herriman              20:30    1:17    0:51    7:25    0:25   10:34 764   

                                             A G E   G R O U P   W I N N E R S

MALE AGE GROUP:  1 - 8
Place Name                       Div   City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== ===== =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Kyson Hansen               B0108 Herriman                19:51    1:39    1:48    6:40    0:21    9:25 765   
    2 Walker Rasmussen           B0108 Herriman                25:28    1:50    3:01    7:06    0:27   13:07 773   
    3 Nicholas Carva             B0108 UT                      28:12    2:18    2:10   10:09    0:21   13:16 781   

FEMALE AGE GROUP:  1 - 8

MALE AGE GROUP:  9 - 10
    1 Cole Czipka                B0910 South Jordan            20:14    1:54    2:15    6:50    0:24    8:52 772   
    2 Zachary Preece             B0910 Herriman                22:15    1:18    2:05    8:46    0:19    9:49 767   

FEMALE AGE GROUP:  9 - 10
    1 Gabby Garner               G0910 South Jordan            21:39    1:58    1:46    7:09    0:25   10:24 771   
    2 Kayla Fernandez            G0910 UT                      29:08    1:59    3:12    7:20    0:41   15:57 783   

MALE AGE GROUP:  11 - 12
    1 Benjamin Wootton           B1112 South Jordan            21:21    1:36    2:21    6:56    0:28   10:01 768   

FEMALE AGE GROUP:  11 - 12
    1 Emily Preece               G1112 Herriman                21:15    0:58    1:51    7:10    0:22   10:56 766   

MALE AGE GROUP:  13 - 14
    1 Anthony Wandell            B1314 Riverton                20:43    1:21    2:06    7:03    0:25    9:50 769   

FEMALE AGE GROUP:  13 - 14
    1 Mary Wandell               G1314 Riverton                20:47    1:06    1:50    6:27    0:23   11:04 770   
 

   Kids Girls   

 FEMALE AGE GROUP:  1 - 14
Place Name                       Div   City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== ===== =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= =====
    1 Shelby Hawes               G1112 Herriman                18:02    0:45    1:23    6:50    0:21    8:45 784   
    2 Brianna Hoban              G0108 Stansbury Park          20:28    1:46    1:59    6:45    0:21    9:38 763   
    3 Hailey Hendrickson         G1112 Herriman                20:30    1:17    0:51    7:25    0:25   10:34 764   
    4 Mary Wandell               G1314 Riverton                20:47    1:06    1:50    6:27    0:23   11:04 770   
    5 Emily Preece               G1112 Herriman                21:15    0:58    1:51    7:10    0:22   10:56 766   
    6 Gabby Garner               G0910 South Jordan            21:39    1:58    1:46    7:09    0:25   10:24 771   
    7 Kayla Fernandez            G0910 UT                      29:08    1:59    3:12    7:20    0:41   15:57 783   

   Kids Boys   

                  
 MALE AGE GROUP:  1 - 14
Place Name                       Div   City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== ===== =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Alek Lagerstedt            B1314 Pleasant Grove          14:57    0:56    1:47    5:23    0:20    6:33 762   
    2 Andrew Atnip               B1112 Herriman                15:17    0:44    0:42    5:51    0:19    7:44 761   
    3 Brayden Devries            B0910 UT                      19:49                            0:28    8:15 779   
    4 Kyson Hansen               B0108 Herriman                19:51    1:39    1:48    6:40    0:21    9:25 765   
    5 Cole Czipka                B0910 South Jordan            20:14    1:54    2:15    6:50    0:24    8:52 772   
    6 Anthony Wandell            B1314 Riverton                20:43    1:21    2:06    7:03    0:25    9:50 769   
    7 Benjamin Wootton           B1112 South Jordan            21:21    1:36    2:21    6:56    0:28   10:01 768   
    8 Zachary Preece             B0910 Herriman                22:15    1:18    2:05    8:46    0:19    9:49 767   
    9 Walker Rasmussen           B0108 Herriman                25:28    1:50    3:01    7:06    0:27   13:07 773   
   10 Nicholas Carva             B0108 UT                      28:12    2:18    2:10   10:09    0:21   13:16 781 

   Kids Age Groups 

                    
 MALE AGE GROUP:  1 - 8
Place Name                       Div   City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== ===== =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Kyson Hansen               B0108 Herriman                19:51    1:39    1:48    6:40    0:21    9:25 765   
    2 Walker Rasmussen           B0108 Herriman                25:28    1:50    3:01    7:06    0:27   13:07 773   
    3 Nicholas Carva             B0108 UT                      28:12    2:18    2:10   10:09    0:21   13:16 781   

 FEMALE AGE GROUP:  1 - 8
    1 Brianna Hoban              G0108 Stansbury Park          20:28    1:46    1:59    6:45    0:21    9:38 763   

 MALE AGE GROUP:  9 - 10
    1 Brayden Devries            B0910 UT                      19:49                            0:28    8:15 779   
    2 Cole Czipka                B0910 South Jordan            20:14    1:54    2:15    6:50    0:24    8:52 772   
    3 Zachary Preece             B0910 Herriman                22:15    1:18    2:05    8:46    0:19    9:49 767   

 FEMALE AGE GROUP:  9 - 10
    1 Gabby Garner               G0910 South Jordan            21:39    1:58    1:46    7:09    0:25   10:24 771   
    2 Kayla Fernandez            G0910 UT                      29:08    1:59    3:12    7:20    0:41   15:57 783   

 MALE AGE GROUP:  11 - 12
    1 Andrew Atnip               B1112 Herriman                15:17    0:44    0:42    5:51    0:19    7:44 761   
    2 Benjamin Wootton           B1112 South Jordan            21:21    1:36    2:21    6:56    0:28   10:01 768   

 FEMALE AGE GROUP:  11 - 12
    1 Shelby Hawes               G1112 Herriman                18:02    0:45    1:23    6:50    0:21    8:45 784   
    2 Hailey Hendrickson         G1112 Herriman                20:30    1:17    0:51    7:25    0:25   10:34 764   
    3 Emily Preece               G1112 Herriman                21:15    0:58    1:51    7:10    0:22   10:56 766   

 MALE AGE GROUP:  13 - 14
    1 Alek Lagerstedt            B1314 Pleasant Grove          14:57    0:56    1:47    5:23    0:20    6:33 762   
    2 Anthony Wandell            B1314 Riverton                20:43    1:21    2:06    7:03    0:25    9:50 769   

 FEMALE AGE GROUP:  13 - 14
    1 Mary Wandell               G1314 Riverton                20:47    1:06    1:50    6:27    0:23   11:04 770